To nie mogło się udać

Audi wjechało w budynek. Pijany kierowca uciekł, ale zostawił samochód

2023-04-12 10:33

26-letni kierowca wjechał audi w ścianę budynku gospodarczego. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, zostawił jednak swój pojazd. Jak się okazało, 26-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Wołowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że audi wjechało w ścianę budynku gospodarczego znajdującego się w jednej z miejscowości na terenie gminy Wińsko. - Na miejscu funkcjonariusze zastali czerwony samochód, a przed nim wybitą w budynku dziurę i stertę cegieł. Kierowcy jednak na miejscu nie było - mówi mł. asp. Janusz Rosa z KPP w Wołowie.

Niewiele jednak czasu zajęło mundurowym ustalenie sprawcy. Po zatrzymaniu został on doprowadzony do wołowskiej komendy. - Wówczas okazało się, dlaczego 26-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego oddalił się z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo od kierującego została pobrana krew, która zostanie poddana szczegółowemu badaniu laboratoryjnemu, w celu ustalenia poziomu zawartości alkoholu w czasie kierowania pojazdem – dodaje Janusz Rosa.

Sprawcy teraz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Nielegalne wyścigi we Wrocławiu. Pościg i policyjny helikopter w akcji