Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia. Codziennie zabiera kilkadziesiąt osób

2020-02-20 14:22 mar
Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia
Autor: MPK Wrocław

Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia już od 4 stycznia. Bezdomni mogą się w nim ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Każdej nocy z pomocy wolontariuszy korzysta kilkadziesiąt osób. Ostatni kurs Streetbusa zaplanowano na 12 kwietnia.

Streetbus to autobus, w którym osoby bezdomne mogą się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Od 4 stycznia każdej nocy kursuje po ulicach Wrocławia.

Swoją trasę rozpoczyna o godz. 20:00 na przystanku przy ul. Sieradzkiej. W tym miejscu stoi 25 minut i jest to jeden z kilku dłuższych postojów, dzięki którym pasażerowie, mogą spokojnie zjeść coś ciepłego. Trasa Streetbusa kończy się o godz. 23:30 przy ul. Gajowickiej, gdzie znajduje się Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych.

Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia
Autor: MPK Wrocław

Każdej nocy z pomocy wolontariuszy Miser Art korzysta kilkadziesiąt potrzebujących osób. Rekord pasażerów w casie jednej nocy wyniósł aż 79 osób.

- Wolontariusze wydali już trzy tysiące ciepłych posiłków. To najlepsze podsumowanie naszych działań. Ta nowa we Wrocławiu forma niesienia, czy też „wiezienia”, pomocy, okazała się naprawdę skuteczna - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Ostatni kurs Streetbusa zaplanowano na 12 kwietnia, kiedy to - do najbliższej jesieni - przestanie funkcjonować Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej. Do tego czasu wolontariusze z organizacji Miser Art każdego dnia czekają na potrzebujących, zapewniając im nie tylko posiłek i schronienie, ale również rozmowę na temat możliwości dalszej pomocy.

Kotka pracownikiem stajni
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE