Już 6 marca pojawiło się pierwsze zawiadomienie do prokuratury, które złożyli społecznicy z "Lepsza Ścinawa". Wtedy - według oświadczenia - sprawą miało się zająć CBA i Prokuratura Rejonowa Wrocław - Śródmieście. W piśmie autorzy podejrzewają Dariusza Stasiaka o ukrywanie dochodów za 2016 i 2017 r.
Zobacz więcej: Dariusz Stasiak urzędnik gminy ze Ścinawy. Zarabia 26 tysięcy miesięcznie z publicznej kasy
15 lipca 2020 r. Prokuratura Rejonowa ze Śródmieścia oficjalnie wszczęła śledztwo w tej sprawie....i natychmiast pojawia się kolejna. Wpłynęło kolejne zawiadomienie, tym razem w związku z rozliczeniem za 2019 r.
Według ustaleń portalu 24legnica, Dariusz Stasiak w oświadczeniu majątkowym za 2019 r. wykazał dochód w wysokości 497 tys. zł. Te pieniądze to kwota, którą miał zarobić jako: sekretarz gminy, dyrektor wydziału w Urzędzie Gminy Ścinawa, radny Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego, członek Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu To także pieniądze pochodzące z ekwiwalentu z Urzędu Gminy Krośnice, dochody z najmu mieszkań oraz z umów-zleceń.
Z zawiadomienia, jakie zostało złożone we wrocławskiej prokuraturze wynika, że w oświadczeniu majątkowym z 27 maja 2020 r. Dariusz Stasiak zaniżył sumę uzyskaną w 2019 r. z umów-zleceń o 27 191 zł.
Umowy zlecenia miały dotyczyć "stałych usług doradczych" i zostały podpisane z Gminą Chocianów.
Kim jest Dariusz Stasiak?
Dariusz Stasiak jest radnym województwa dolnośląskiego, przewodniczącym ugrupowania Bezpartyjni Samorządowcy. Karierę polityczną zaczął już w 2003 r., kiedy jako sekretarz odpowiadał m.in. za rozwój Gminy Krośnice (powiat milicki). Później przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w latach 2007-2013 był także członkiem Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny dla woj. dolnośląskiego.
Od 2015 r. pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa. W 2018 r. ponownie zajął miejsce radnego w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i został Przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Członkiem Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki.
W 2019 r. ubiegał się o mandat senatora w okręgu 6 na pozycji nr 2 z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy. Nie udało mu się wtedy objąć stanowiska.
Sam pracę samorządowca opisuje tak: "Cała moja dotychczasowa działalność skupia się na rozwiązywaniu problemów z jakimi mierzą się codziennie samorządy w małych powiatach zlokalizowanych wokół Wrocławia"