Będzie nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Skandynawii

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław Będzie nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Skandynawii

Będzie nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Skandynawii

2021-11-17 9:38

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Szwecji wystartuje na wiosnę. Od marca 2022 r. samoloty linii Ryanair będę kursować cztery razy w tygodniu pomiędzy stolicą Dolnego Śląska a Sztokholmem. Można już rezerwować bilety.

Od marca 2022 roku do stolicy Szwecji polecimy z Wrocławia liniami Ryanair. Samoloty na lotnisko Sztokholm Arlanda - główny port Szwecji i jeden z trzech najważniejszych w Skandynawii - będą kursować cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Połączenie ruszy 28 marca 2022 r., czyli wraz z letnim rozkładem lotów. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gdzie polecimy zimą z Wrocławia? Jest już nowy rozkład lotów

- Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich.

Lotnisko Sztokholm Arlanda znajduje się niespełna 40 km od centrum stolicy Szwecji. Pociągiem Arlanda Express można dostać się z lotniska do Dworca Głównego w Sztokholmie w 20 minut.

- Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia - podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. - Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska.

ZOBACZ TEŻ: Z Wrocławia do Kopenhagi. SAS wznawia loty z wrocławskiego lotniska

Sonda
Czy od początku pandemii kupowałeś/aś bilety lotnicze?
Są specjalistyczne i nieoznakowane. Nowe radiowozy we Wrocławiu