Gdzie polecimy zimą z Wrocławia?

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław Na wrocławskim lotnisku wchodzi w życie nowy rozkład lotów

Gdzie polecimy zimą z Wrocławia? Jest już nowy rozkład lotów

2021-10-27 12:16

W niedzielę (31 października) na lotnisku we Wrocławiu wchodzi w życie nowy, zimowy rozkład lotów. W nowym rozkładzie znajdą się aż 54 połączenia, w tym 42 niskokosztowe, 7 sieciowych i 5 czarterowych. Nie zabraknie też nowości.

54 połączenia - w tym 42 niskokosztowe, 7 sieciowych i 5 czarterowych - pojawią się w nowym rozkładzie lotów z Wrocławia. Nowa siatka połączeń zacznie obowiązywać od niedzieli, 31 października. Na pasażerów czeka 6 nowych kierunków: Lizbona, Lanzarote, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth. Wracają też połączenia do Brukseli i Kopenhagi.

- Te liczby to dobry znak - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Przewoźnicy, zarówno ci z sektora low cost, jak i sieciowi, przywrócili już większość połączeń. To sygnał, który świadczy o tym, że wrocławskie lotnisko jest dla linii lotniczych istotnym punktem na mapie Polski. Potwierdza to również najnowsze połączenie linii Wizz Air z Wrocławia na Lanzarote. Jesteśmy jedynym lotniskiem w kraju, z którego przewoźnik zdecydował się w tym sezonie uruchomić takie rejsy.

Nowe kierunki

31 października odleci pierwszy samolot do Lizbony. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. W niedzielę polecimy także na Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru oraz do Billund, duńskiego miasteczka, w którym mieści się słynny Legoland. Z kolei 1 listopada z Wrocławia odlecą pierwsze samoloty do Pizy. Linie Ryanair będą kursowały na tej trasie w poniedziałki i piątki. W środy i piątki polecimy natomiast do Bournemouth w Wielkiej Brytanii. Najpóźniej, bo 22 grudnia, ruszą loty na Lanzarote. Na Wyspy Kanaryjskie samoloty linii Wizz Air będą latały w każdą środę aż do 11 maja.

Do nowego rozkładu lotów po dłuższej nieobecności wraca także niskokosztowe połączenie do Brukseli Charleroi - loty będą realizowane we wtorki i soboty od 2 listopada. Od 4 listopada wznowione zostanie też połączenie do Kopenhagi. Samoloty SAS będą latać na lotnisko Kastrup w każdy czwartek i niedzielę.

Więcej połączeń sieciowych

Bogatszą siatkę połączeń zapowiadają też przewoźnicy sieciowi. W nowym rozkładzie znajdziemy 7 takich połączeń: Amsterdam (KLM), Frankfurt i Monachium (Lufthansa), Zurych (SWISS), Düsseldorf (Eurowings), Warszawa (PLL LOT) oraz Kopenhaga (SAS). Od 31 października zwiększy się liczba rejsów do Amsterdamu. Loty będą realizowane codziennie, oprócz sobót. Częściej polecą także samoloty na trasie Wrocław - Warszawa. W nowym rozkładzie zaplanowano po pięć rejsów w poniedziałki, środy i piątki, po cztery we wtorki i czwartki oraz po trzy w weekendy. Lufthansa z kolei zapowiedziała większe samoloty na trasie do Monachium.

Czartery na słoneczne południe

Oferta czarterowa w sezonie jesienno-zimowym obejmuje Antalyę, Hurghadę, Marsa Alam. Od grudnia dostępne będą też Zanzibar i Lanzarote, a w styczniu dodatkowo ruszą loty na bardzo lubianą przez wszystkich Fuerteventurę. Pasażerowie szukający słońca mogą również skorzystać z pozostających w ofercie kierunków południowych - Kutaisi, Larnaka, Alicante, Malta, Palermo, Rzym.

- Widzimy, że ruch lotniczy powoli się stabilizuje, dlatego jest szansa na to, że będziemy stopniowo dochodzić do poziomu rezerwacji sprzed pandemii, zwłaszcza na popularnych zimą kierunkach południowych - mówi Dariusz Kuś.

Sonda
Czy lubisz latać samolotem?
Są specjalistyczne i nieoznakowane. Nowe radiowozy we Wrocławiu