Wizz Air uruchamia nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław Wizz Air uruchamia nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

Z Wrocławia na Wyspy Kanaryjskie. Rusza nowe połączenie lotnicze

2021-10-22 9:15

Linie lotnicze Wizz Air uruchamiają nowe połączenie z Wrocławia. Od grudnia ze stolicy Dolnego Śląska polecimy na Lanzarote – najbardziej na wschód wysuniętą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wrocław to jedyne miasto w Polsce, z którego zdecydowano się uruchomić to połączenie.

W rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska już wkrótce pojawi się nowe połączenie. Linie lotnicze Wizz Air uruchomią bezpośrednie loty na Lanzarote - najbardziej na wschód wysuniętą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pierwszy lot zaplanowano na 22 grudnia. Na Lanzarote polecimy w każdą środę, a lot potrwa 4 godziny i 15 minut. Samoloty będą startować z Wrocławia o godz. 15.05 (lądowanie na miejscu o godz. 19.20). Z Lanzarote samolot wystartuje o godz. 19.55 i wyląduje na lotnisku we Wrocławiu o godz. 1.55. Bilety są już w sprzedaży, a ich ceny rozpoczynają się od 159 zł. Przewoźnik podkreśla, że stolica Dolnego Śląska to jedyne miasto w Polsce, z którego obecnie zdecydowano się uruchomić to połączenie.

- Wyspy Kanaryjskie od zawsze były popularną destynacją wśród naszych pasażerów, a najnowsze połączenie od linii Wizz Air umożliwia teraz wypoczynek na Lanzarote także zimą i wczesną wiosną - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Mam nadzieję, że będzie to miła niespodzianka w nowym rozkładzie lotów.

Lanzarote to kolejne nowe niskokosztowe połączenie z Wrocławia. Dotychczas w nowym rozkładzie lotów pojawiły się m.in. Lizbona, Piza, Billund, Pafos czy Bournemouth. Po przerwie wraca też połączenie do Brukseli Charleroi.

ZOBACZ TEŻ: Nowe kierunki lotów z wrocławskiego lotniska i promocja na bilety

- Zimowa siatka lotów wygląda atrakcyjnie - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. - Łącznie mamy aż sześć nowości z oferty low cost, a także wielki powrót połączenia sieciowego Wrocław-Kopenhaga obsługiwanego przez SAS. Dodatkowo w grudniu do rozkładu dołączą loty czarterowe na Zanzibar.

Nowy rozkład lotów wchodzi w życie 31 października.

Sonda
Czy lubisz latać samolotem?
Jasnowidz Jackowski ostrzega! Przerażająca przepowiednia o nalocie. To stanie się w nocy