Bo kod był zły. 39-latek uszkodził paczkomat, bo nie mógł wysłać paczki

i

Autor: Policja Jawor

Wszystko się nagrało!

Bo kod był zły. 39-latek uszkodził paczkomat, bo nie mógł wysłać paczki

2023-05-11 10:53

39-letni mieszkaniec Jawora miał problem z nadaniem paczki. Gdy po raz kolejny źle wpisał kod, tak się zdenerwował, że stracił nad sobą panowanie. Teraz ten wybuch agresji będzie go słono kosztował, a grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku maja w Jaworze. Mundurowi dostali zgłoszenie o zniszczeniu ekranu paczkomatu znajdującego się przy jednym z miejscowych marketów. Policjanci nie mieli większych problemów z namierzeniem wandala, bowiem moment zajścia... nagrała kamera.

- Mężczyznę uderzającego pięścią w wyświetlacz i niszczącego ekran zarejestrowały kamery zamontowane przy paczkomacie - mówi asp. szt. Ewa Kluczyńska z jaworskiej policji

Sprawcą okazał się 39-letni mieszkaniec Jawora, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania. - Usłyszał on zarzut zniszczenia mienia, a w swoich wyjaśnieniach tłumaczył, że powodem uszkodzenia wyświetlacza był fakt, że nie mógł dwukrotnie wpisać prawidłowo kodu nadania paczki. Zdenerwował się i w emocjach uderzył pięścią w ekran – dodaje Ewa Kluczyńska.

Co ciekawe, jaworzanin zdawał sobie sprawę z faktu, że wszystko zostało nagrane i spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.