Bogatynia: Wybuch gazu rozerwał blok! Psy przeszukują zgliszcza. Są ranni! [WIDEO]

2022-08-27 22:24

Wybuch gazu w Bogatyni (woj. dolnośląskie, powiat zgorzelecki, tuż przy granicy czeskiej). W sobotni wieczór (27.08.22) w bloku mieszkalnym na osiedlu Biały Orzeł doszło do wybuchu gazu. Na miejscu pracuje blisko 30 zastępów straży pożarnej. Dwie osoby są ranne. Psy przeszukują zgliszcza.

Wybuch gazu w Bogatyni. W sobotni wieczór na południowym osiedlu Biały Orzeł doszło do wybuchu gazu; jak przekazują obecne na miejscu służby, źródłem jest skrajne mieszkanie na ostatnim piętrze w pięciopiętrowym bloku. W mediach społecznościowych pojawiają się drastyczne nagrania rozerwanej kondygnacji.

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu precyzuje, że na miejscu jest 27 zastępów straży pożarnej. Trwa przeszukiwanie zgliszczy; pierwszy zespół ratowników z psami nie potwierdził, żeby w bloku ktoś jeszcze został. - Czekamy jeszcze na inny zespół, który ponownie przeszuka mieszkanie, w którym doszło do wybuchu – powiedział dyżurny. 

Z bloku ewakuowało się w sumie 19 osób, w tym jedną osobę z mieszkania, gdzie nastąpił wybuch. Dodatkowo cztery osoby zostały ewakuowane przez PSP. Na razie wiadomo o dwóch osobach rannych.