Bolesławiec: 22-latek trzy razy uciekał przed policją. W końcu trafił do aresztu

Bolesławiec: 22-latek trzy razy uciekał przed policją
Autor: materiały policji

Trzy razy w tym roku uciekał przed policyjnymi pościgami 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Za trzecim razem został w końcu zatrzymany i trafił do aresztu. Jak się okazało, 22-latek miał już wcześniej odebrane prawo jazdy, a podczas ostatniego pościgu posiadał przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

28 kwietnia policjanci z Bolesławca postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę renault. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą renault, zignorował jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał ulicami Bolesławca, a następnie kontynuował jazdę drogą wojewódzką w kierunku Jeleniej Góry. Próbując zgubić ścigających go policjantów znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, jechał pod prąd, zajeżdżał drogę pojazdom jadącym z przeciwnej strony, zmuszając ich do zjechania z jezdni, a także przejeżdżał na czerwonym świetle i po przejściu dla pieszych. W końcu został zatrzymany w jednej z miejscowości w okolicy Bolesławca.

Za kierownicą renault siedział Krzysztof K. - 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Szybko wyszło na jaw, że 22-latek miał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów, a także odebrane prawo jazdy. Ponadto, w czasie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim metamfetaminę.

Jak się wkrótce okazało, nie był to pierwszy policyjny pościg, w jakim uczestniczył 22-latek. Krzysztof K. uciekał policjantom już wcześniej 2 lutego i 5 marca, po tym jak nie zatrzymywał się do kontroli drogowych. W trakcie jednego z tych pościgu próbował m.in. zepchnąć z drogi ścigający go radiowóz.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, niezatrzymania się do kontroli policji i ucieczki, naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, kierowania samochodem pomimo braku uprawnień, a także posiadania substancji psychotropowej. Grozi mu za to nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu Krzysztof K. został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Policyjny pościg na autostradzie A4
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE