Bolesławiec: 22-latek trzy razy uciekał przed policją

i

Autor: materiały policji

Bolesławiec: 22-latek trzy razy uciekał przed policją. W końcu trafił do aresztu

2021-05-06 13:12

Trzy razy w tym roku uciekał przed policyjnymi pościgami 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Za trzecim razem został w końcu zatrzymany i trafił do aresztu. Jak się okazało, 22-latek miał już wcześniej odebrane prawo jazdy, a podczas ostatniego pościgu posiadał przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

28 kwietnia policjanci z Bolesławca postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę renault. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą renault, zignorował jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał ulicami Bolesławca, a następnie kontynuował jazdę drogą wojewódzką w kierunku Jeleniej Góry. Próbując zgubić ścigających go policjantów znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, jechał pod prąd, zajeżdżał drogę pojazdom jadącym z przeciwnej strony, zmuszając ich do zjechania z jezdni, a także przejeżdżał na czerwonym świetle i po przejściu dla pieszych. W końcu został zatrzymany w jednej z miejscowości w okolicy Bolesławca.

Za kierownicą renault siedział Krzysztof K. - 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Szybko wyszło na jaw, że 22-latek miał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów, a także odebrane prawo jazdy. Ponadto, w czasie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim metamfetaminę.

Jak się wkrótce okazało, nie był to pierwszy policyjny pościg, w jakim uczestniczył 22-latek. Krzysztof K. uciekał policjantom już wcześniej 2 lutego i 5 marca, po tym jak nie zatrzymywał się do kontroli drogowych. W trakcie jednego z tych pościgu próbował m.in. zepchnąć z drogi ścigający go radiowóz.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, niezatrzymania się do kontroli policji i ucieczki, naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, kierowania samochodem pomimo braku uprawnień, a także posiadania substancji psychotropowej. Grozi mu za to nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu Krzysztof K. został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Policyjny pościg na autostradzie A4

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?