Boss odszedł. Nie żyje najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo

i

Autor: zoo Wrocław/facebook Boss odszedł. Nie żyje najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo

Miał 25 lat

Boss odszedł. Nie żyje najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo

2022-10-03 7:22

Wrocławskie zoo przekazało bardzo smutne wieści. W sobotę, 1 października, odszedł Boss - najstarszy pingwin wśród żyjących w ogrodzie zoologicznym.

Zmarł Boss - najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo 

- Umarł nam dziś Boss, nasz pingwin-staruszek. Wykluł się dwadzieścia pięć lat temu, 17 marca 1997 r w zoo w Paignton. Miał więcej lat niż wszyscy nasi praktykanci, którzy wybałuszali oczy, kiedy mówiłem, żeby nisko kłaniali się seniorowi – napisał na profilu na Facebooku Patryk Pufelski, opiekun pingwinów.

- Nie był ani piękny, ani przesadnie sprytny, ani nie przepadał wcale za naszym towarzystwem, wolał spędzać czas ze swoją Harpią w gnieździe na samym końcu plaży. Ale bardzośmy go wszyscy lubili, może dlatego, że był lekko zdziwaczały i do basenu wbiegał za każdym razem dopiero po przebiegnięciu całego nabrzeża. Albo dlatego, że na karmieniu ciął nam ręce dziobem jak scyzorykiem, kiedy zamyśliliśmy się i nie zwracaliśmy uwagi na to, kto pobiera rybę. Albo może po prostu dlatego, że był. I był nasz, a my jego. Śpij dobrze, Staruchu. Będziemy za Tobą bardzo tęsknić – dodał Patryk Pufelski.

Na profilu ogrodu można obejrzeć również film z marca br, kiedy Boss obchodził urodziny. Dostał wtedy smakowity tort z… zresztą zobaczcie sami poniżej.