Boss odszedł. Nie żyje najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo

i

Autor: zoo Wrocław/facebook Boss odszedł. Nie żyje najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo

Miał 25 lat

Boss odszedł. Nie żyje najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo

2022-10-03 7:22

Wrocławskie zoo przekazało bardzo smutne wieści. W sobotę, 1 października, odszedł Boss - najstarszy pingwin wśród żyjących w ogrodzie zoologicznym.

Zmarł Boss - najstarszy pingwin z wrocławskiego zoo 

- Umarł nam dziś Boss, nasz pingwin-staruszek. Wykluł się dwadzieścia pięć lat temu, 17 marca 1997 r w zoo w Paignton. Miał więcej lat niż wszyscy nasi praktykanci, którzy wybałuszali oczy, kiedy mówiłem, żeby nisko kłaniali się seniorowi – napisał na profilu na Facebooku Patryk Pufelski, opiekun pingwinów.

- Nie był ani piękny, ani przesadnie sprytny, ani nie przepadał wcale za naszym towarzystwem, wolał spędzać czas ze swoją Harpią w gnieździe na samym końcu plaży. Ale bardzośmy go wszyscy lubili, może dlatego, że był lekko zdziwaczały i do basenu wbiegał za każdym razem dopiero po przebiegnięciu całego nabrzeża. Albo dlatego, że na karmieniu ciął nam ręce dziobem jak scyzorykiem, kiedy zamyśliliśmy się i nie zwracaliśmy uwagi na to, kto pobiera rybę. Albo może po prostu dlatego, że był. I był nasz, a my jego. Śpij dobrze, Staruchu. Będziemy za Tobą bardzo tęsknić – dodał Patryk Pufelski.

Na profilu ogrodu można obejrzeć również film z marca br, kiedy Boss obchodził urodziny. Dostał wtedy smakowity tort z… zresztą zobaczcie sami poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE