Brutalny napad na urzędniczkę we Wrocławiu. Bandyci owinęli jej taśmę wokół szyi

i

Autor: policja/pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Brutalny napad na urzędniczkę we Wrocławiu. Bandyci owinęli jej taśmę wokół szyi

2022-02-18 11:59

W piątek, 19 lutego, doszło do brutalnego napadu na urzędniczkę z Wrocławia. Szefowa kancelarii Sejmiku Dolnośląskiego została zaatakowana we własnym domu przez trzech mężczyzny przebranych za robotników. Trwa poszukiwanie bandytów.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, 19 lutego, po godzinie 7 w Leśnicy we Wrocławiu. Anna K., dyrektor kancelarii Sejmiku Dolnośląskiego, szykowała się do pracy, gdy pod jej dom podjechał samochód. Jak podał portal rmf24.pl był to volkswagen passat na francuskich numerach rejestracyjnych.

Brutalny napad na urzędniczkę we Wrocławiu. Bandyci owinęli jej taśmę wokół szyi

Z pojazdu wysiadło trzech mężczyzn w strojach roboczych, którzy weszli na posesję, a następnie do domu urzędniczki. Zaatakowali 49-letnią kobietę, której m.in. owinęli taśmę wokół szyi. Na szczęście ta nie straciła zimnej krwi, broniła się, doszło do szamotaniny. Kobieta zraniła również jednego z napastników. Na szczęście bandyci uciekli, bowiem zostali spłoszeni przez jednego z domowników, który wrócił do domu ze spaceru z psem.

Zobacz także: Razem z bratem porwał żonę! Siłą wrzucił ją do bagażnika

Wichury na Dolnym Śląsku. Ponad 1300 interwencji straży pożarnej. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Napad z Leśnicy

- Na szczęście nie stało się jej nic poważnego. Wciąż jednak mocno to przeżywa, jest w ogromnym szoku – mówi nam jedna z osób znająca okoliczności sprawy.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Na razie nie są znane motywy sprawców.

- Cały czas trwają czynności prowadzone przez grupę dochodzeniowo śledczą. Policjanci prowadzą również poszukiwania napastników – mówi nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Leśnica coraz bardziej niebezpieczna 

Napaść nie zdziwiła Roberta Suligowskiego, przewodniczącego rady osiedla i lidera wrocławskich Zielonych. - Zrobiło się tu bardzo niebezpiecznie. Zwłaszcza po zmroku, w parkach zdążają się różne nieprzyjemne sytuacje z agresywnymi osobnikami. Bardzo proszę policję i straż miejską o częstsze patrole - mówi.