Budowa alei Wielkiej Wyspy. Tak powstaje najważniejsza trasa we Wrocławiu [VIDEO]

i

Autor: Tomasz Golla

Budowa alei Wielkiej Wyspy. Tak powstaje najważniejsza trasa we Wrocławiu [VIDEO]

2022-01-25 15:13

Sporo dzieje się na budowie Alei Wielkiej Wyspy, która połączy al. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza na Sępolnie. To najważniejsza inwestycja drogowa w mieście. Praca wre zwłaszcza na budowie 700-metrowego mostu nad Odrą. Kierowcy mają pojechać tą trasą w 2023 roku.

Budowa alei Wielkiej Wyspy to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych we Wrocławiu ostatnich lat. Połączy al. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza trasą o długości 3,4 km, przy której znajdą się chodnik i ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji powstaną dwa mosty: 350-metrowy nad Oławą i niemal 700-metrowy nad Odrą, a także dwa wiadukty - nad ul. Wilczą oraz ul. Wittiga.

Mimo kapryśnej pogody, prace na budowie idą pełną parą. Zwłaszcza na budowie mostu przez Odrę. Obecnie widać już zbrojenia części przeprawy przy ul. Międzyrzeckiej. - Do samej Odry jest pięć etapów powstawania przeprawy, my jesteśmy na drugim, gdzie trwa zbrojenie. Następnie dojdziemy do wózków nawisowych, które połączą lewą i prawą stronę rzeki – od ul. Międzyrzeckiej i Biegasa – powiedział portalowi wroclaw.pl Tomasz Czajka, zastępca dyrektora kontraktu ze spółki Banimex, która realizuje kontrakt.

Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie roku oba brzegi powinny zostać połączone w połowie roku.

Prace trwają również w innych miejscach. Powstał już pierwszy fragment chodnika na al. Wielkiej Wyspy, na ślimaku przy ul. Krakowskiej w pobliżu ul. Wilczej. Przebudowano również fragment ul. Krakowskiej wraz z torowiskiem w tym miejscu. Ponadto w pobliżu ul. Chełmońskiego i akademików Politechniki Wrocławskiej powstaje wiadukt.

Koszt inwestycji to ponad 234 mln zł.

Sonda
Czy czekasz na zakończenie budowy Alei Wielkiej Wyspy?