Budowa alei Wielkiej Wyspy. Tak powstaje najważniejsza trasa we Wrocławiu [VIDEO]

2022-01-25 15:13
Budowa alei Wielkiej Wyspy. Tak powstaje najważniejsza trasa we Wrocławiu [VIDEO]
Autor: Tomasz Golla

Sporo dzieje się na budowie Alei Wielkiej Wyspy, która połączy al. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza na Sępolnie. To najważniejsza inwestycja drogowa w mieście. Praca wre zwłaszcza na budowie 700-metrowego mostu nad Odrą. Kierowcy mają pojechać tą trasą w 2023 roku.

Budowa alei Wielkiej Wyspy to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych we Wrocławiu ostatnich lat. Połączy al. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza trasą o długości 3,4 km, przy której znajdą się chodnik i ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji powstaną dwa mosty: 350-metrowy nad Oławą i niemal 700-metrowy nad Odrą, a także dwa wiadukty - nad ul. Wilczą oraz ul. Wittiga.

Mimo kapryśnej pogody, prace na budowie idą pełną parą. Zwłaszcza na budowie mostu przez Odrę. Obecnie widać już zbrojenia części przeprawy przy ul. Międzyrzeckiej. - Do samej Odry jest pięć etapów powstawania przeprawy, my jesteśmy na drugim, gdzie trwa zbrojenie. Następnie dojdziemy do wózków nawisowych, które połączą lewą i prawą stronę rzeki – od ul. Międzyrzeckiej i Biegasa – powiedział portalowi wroclaw.pl Tomasz Czajka, zastępca dyrektora kontraktu ze spółki Banimex, która realizuje kontrakt.

Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie roku oba brzegi powinny zostać połączone w połowie roku.

Prace trwają również w innych miejscach. Powstał już pierwszy fragment chodnika na al. Wielkiej Wyspy, na ślimaku przy ul. Krakowskiej w pobliżu ul. Wilczej. Przebudowano również fragment ul. Krakowskiej wraz z torowiskiem w tym miejscu. Ponadto w pobliżu ul. Chełmońskiego i akademików Politechniki Wrocławskiej powstaje wiadukt.

Koszt inwestycji to ponad 234 mln zł.

Sonda
Czy czekasz na zakończenie budowy Alei Wielkiej Wyspy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE