Władysław Frasyniuk

i

Autor: MARIUSZ GACZYŃSKI Władysław Frasyniuk

Burza po słowach Frasyniuka. Politycy z Dolnego Śląska nie mają litości

2021-08-23 10:28

Nie milkną echa słów Władysława Frasyniuka, które na antenie TVN 24 powiedział o żołnierzach zabezpieczających polsko-białoruską granicę. Ostre słowa legendy Solidarności komentują politycy z Dolnego Śląska. Ich słowa z pewnością nie spodobają się Frasyniukowi.

Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie” – powiedział w niedzielę wieczorem na antenie TVN 24 Władysław Frasyniuk. Swoimi słowami wywołał prawdziwą burzę. Na działacza opozycji z czasów PRL-u posypały się gromy, gorzkich słów nie szczędzą mu również politycy opozycji. "Nigdy takie słowa nie powinny paść, bo one są odbierane jako ocena wszystkich żołnierzy czy funkcjonariuszy" – powiedział Polsatowi News Tomasz Siemoniak, pochodzący z Wałbrzycha były szef MON. "Nawet jeśli Władysławowi Frasyniukowi nie podoba się, nie odpowiada zachowanie konkretnych żołnierzy, to jest zbyt doświadczonym politykiem, żeby w taki sposób mówić. Chciałbym, żeby po prostu za te słowa przeprosił" - dodał.

Protasiewicz o Frasyniuku: oburzające słowa

Słowa Frasyniuka nie spodobały się również wrocławskiemu posłowi Jackowi Protasiewiczowi (KP). „Nigdy tak nie wolno mówić o żołnierzach; wszyscy umundurowani, służący Polsce - niezależnie od tego, kto rządzi - zasługują na szacunek” - w ten sposób w radiowej Jedynce odniósł się do sprawy. "To są ludzie, którzy wykonują rozkazy. Oni zdecydowali się na życie w służbie i takie słowa są po prostu przykre, smutne, a nawet powiem - oburzające" - dodał.

Usnarz Górny na Podlasiu. Grupa uchodźców koczuje na granicy polsko-białoruskiej.

Słowa Frasyniuka do prokuratury

Krytyczne opinie to nie koniec tematu. Skierowanie zawiadomienia do prokuratury w sprawie znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego zapowiedział mister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać" - napisał minister na Twitterze.

Oświadczenie TVN 24 w tej sprawie poniżej  

Niebezpieczny wypadek samochodu, który kilka razy dachował. Zobaczcie galerię poniżej.