Ulewa deszcz

i

Autor: _Alicja_/pixabay.com

Pogoda Wrocław. Będzie mocno padać. Ostrzeżenie przed ulewami

2021-08-23 7:43

Pogoda Wrocław dziś. Nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Dziś będzie deszczowy poniedziałek, 23 sierpnia. Zapowiadają się tak duże opady, że synoptycy wydali ostrzeżenie meteorologiczne I i II stopnia. Lało będzie również w nocy.

Niż Manfred nad Polską 

Pogoda we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku dziś, w poniedziałek 23 sierpnia, będzie fatalna. Wszystko przez niż Manfred, który przejdzie przez południu Polski z zachodu na wschód wraz z układem frontów atmosferycznych. Oznacza to, że czeka nas duże zachmurzenie oraz opady deszczu. Niestety, momentami będą to bardzo silne opady, możliwe będą również burze. Będzie też chłodno - temperatura maksymalna na Dolnym Śląsku wyniesie 18 st. Ulewy będą dziś tak duże, że Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie I i II stopnia. Zobaczcie szczegóły poniżej.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda

Pogoda Wrocław 23.08. Ostrzeżenie przed ulewami

Dla Wrocławia i okolic prognozowane są opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami do 50 mm. Najsilniejsze opady prognozowane są rano oraz ponownie wieczorem i w nocy. W dzień lokalnie burze z porywami wiatru do 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 7 we wtorek.

Dolny Śląsk. Ostrzeżenie II stopnia przed deszczem

Jeszcze grosza pogoda czeka mieszkańców południowych powiatów w regionie. Tutaj obowiązuje ostrzeżenie II stopnia od godz. 13 w poniedziałek do godz. 10 we wtorek:

Prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów od 30 mm do 45 mm, miejscami do 60 mm. Najsilniejsze opady przewidywane są w nocy. W dzień miejscami burze z porywami wiatru do 65 km/h.

W piątek (20.08) odbył się pogrzeb Bartosza z Lubina. Zobaczcie galerię poniżej.