Burze we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay

alert I stopnia

Burze z gradem we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Najnowsza prognoza pogody

2022-08-25 8:20

Burze we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W czwartek, 25 sierpnia, czeka nas zmienna pogoda. Będzie ciepło, ale po południu mogą pojawić się burze z gradem. Będzie na tyle niebezpiecznie, że synoptycy wydali ostrzeżenie I stopnia.

Pogoda Wrocław 25.08.2022

Wydawało się, że po ulewnych deszczach, które nawiedziły Dolny Śląsk w ostatnich dniach, mieszkańcy regionu będą mieli chwilę wytchnienia. Już we wtorek padało mniej, w środę pogoda się poprawiła, wyszło słońce i zrobiło się ciepło.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz dyrektor siedzi w areszcie. Czy salezjanie już wcześniej dostawali na niego skargi?

Ciepło będzie nadal, niestety, wracają opady deszczu. Nie będzie co prawda padało jak przez weekend czy w poniedziałek, czyli niemal cały czas. Nadchodzą jednak gwałtowne burze z gradem, których można się spodziewać na całym Dolnym Śląsku.

Przekroczony stan alarmowy w Gniechowicach. Rzeka wystąpiła z brzegów

Ostrzeżenie I stopnia – burze z gradem

We Wrocławiu i na Dolnym Śląsku ogłoszono alert I stopnia przed burzami z gradem: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Kiedy będzie burza?

Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, 25 sierpnia, od godz. 14 do godz. 22.

Jak się zachować w czasie burzy?

Pamiętajmy, żeby w czasie burzy zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które może porwać lub przewrócić wiatr na podwórku czy balkonie. Co zrobić, gdy jesteśmy poza domem i zastanie na burza? O ile to możliwe, wejdźmy jak najszybciej do najbliższego budynku i tam przeczekajmy burzę. Oto najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania jeśli nie ma takiej możliwości:

  • Nie zatrzymujmy się i nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi, niestabilnymi konstrukcjami, np. wiaty oraz wszystkimi wysokimi elementami, bo one przyciągają pioruny;
  • Unikajmy otwartej przestrzeni. Wykorzystajmy jako schronienie istniejące budowle: most, wiadukt, przepusty lub inne stałe konstrukcje. Jeżeli nie mamy możliwości takiego ukrycia się, wykorzystajmy zagłębienia terenu (rów, głęboki dół);
  • Odsuńmy się od metalowych przedmiotów i ich nie dotykajmy;
  • Wyjdźmy natychmiast z wody;
  • Unikajmy używania telefonu komórkowego. Najlepiej go wyłączmy.
Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?