Był poszukiwany listem gończym przez 13 lat. Został zatrzymany na ulicy we Wrocławiu!

2020-08-03 12:55 mar
Kajdanki
Autor: 4711018/cc0/pixabay

Wrocławscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przez 13 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 30-latek od 2007 roku poszukiwany był listem gończym. Został zatrzymany, gdy jechał samochodem ulicą Międzyleską.

Wrocławscy policjanci patrolujący stolicę Dolnego Śląska zwrócili nad ranem uwagę na kierowcę osobowego opla jadącego ulicą Międzyleską. Mężczyzna na widok policjantów stał się dziwnie nerwowy i co rusz odwracał wzrok w chwili, gdy policjanci spoglądali w jego stronę. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód nerwowego zachowania kierowcy i zatrzymali go do kontroli.

Jak się okazało mężczyzna miał uzasadnione obawy przed spotkaniem z policjantami. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 30-latek był poszukiwany od końca 2007 roku. Przez blisko 13 lat mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniając w tym czasie miejsca pobytu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przez jakiś czas przebywał też za granicą.

- Zatrzymany mężczyzna trafił do wrocławskiego aresztu śledczego i będzie teraz musiał odbyć zasądzoną mu karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa - informuje sierż. szt. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Odpowie za przestępstwo przeciwko mieniu oraz naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Uratował życie dziecku! Wszystko nagrała kamera. Bohaterska akcja policjanta z Pomorza.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.