Legnica: Narkotyki warte pół miliona złotych były ukryte w szafie i lodówce!

2020-08-03 11:28
Narkotyki warte pół miliona złotych były ukryte w szafie i lodówce
Autor: materiały policji

Kilka kilogramów narkotyków wartych pół miliona złotych znaleźli policjanci w jednym z mieszkań w Legnicy. Marihuana, amfetamina, metamfetamina, kokaina i tabletki MDMA ukryte były na półkach w szafie, szufladzie, a także w lodówce. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 40 lat. Grozi im do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informacje, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą być przechowywane znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania lokalu okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.

- W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli m.in. ponad 3 kg marihuany, ponad 1 kg metamfetaminy, blisko 200 gramów amfetaminy, 76 tabletek MDMA, kokainę oraz blisko 1 kg nieustalonej na chwilę obecną sproszkowanej i skrystalizowanej substancji - informuje podkom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy. - Środki odurzające i psychoaktywne były ukryte na półkach w szafie, szufladzie, a także w lodówce.

W mieszkaniu policjanci znaleźli także sprzęt służący do pakowania narkotyków. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na ok. pół miliona złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Legnicy wieku 32 i 40 lat. Mężczyźni byli już wcześniej wielokrotnie zatrzymywani za różnego rodzaju przestępstwa. Teraz odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu. 40-latek, któremu przedstawiono zarzut w warunkach recydywy, został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

- Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat, a w przypadku wprowadzania ich do obrotu nawet do lat 12 – wyjaśnia podkom. Jagoda Ekiert. - W przypadku dopuszczenia się czynu, będąc uprzednio skazanym za tego typu przestępstwo, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Uratował życie dziecku! Wszystko nagrała kamera. Bohaterska akcja policjanta z Pomorza.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE