Uwięzili dwie kobiety! Chcieli odzyskać skradzione pieniądze, a sami mogą trafić do więzienia

2020-08-03 8:47 Mariusz Martynelis
Chcieli odzyskać skradzione pieniądze, a sami mogą trafić do więzienia
Autor: materiały policji

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom powiatu wschowskiego, którzy na własną rękę próbowali odzyskać skradzione pieniądze. Mężczyźni zwabili do pokoju hotelowego dwie mieszkanki Głogowa, a następnie uwięzili kobiety i grozili im pozbawieniem życia, jeśli nie oddadzą skradzionych pieniędzy. Mężczyźni pieniędzy nie odzyskali, a sami odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z Głogowa zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wschowskiego w wieku 37 i 21 lat, którzy na własną rękę usiłowali odzyskać skradzione pieniądze. Jednemu z mężczyzn ukradziono 9 tys. zł. Według pokrzywdzonego, pieniądze ukradła mu mieszkanka Głogowa, która wykorzystała moment jego nieuwagi i przy pomocy kodu BLIK wypłaciła pieniądze z jego konta.

Okradziony mężczyzna nie zgłosił się jednak na policję, tylko postanowił odzyskać pieniądze na własną rękę. O pomoc poprosił swojego znajomego.

- Podejrzani podstępem zwabili dwie kobiety mające związek z kradzieżą do pokoju hotelowego, a następnie mieli je pozbawić wolności i zmuszać do określonego zachowania – informuje podinsp. Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - Sprawcy grozili pozbawieniem życia, jeśli kobiety nie oddadzą skradzionych pieniędzy.

Chcieli odzyskać skradzione pieniądze, a sami mogą trafić do więzienia
Autor: materiały policji

Mężczyźni, mimo starań, nie odzyskali pieniędzy, a kobiety o całej sprawie zawiadomiły policję. 37-latek i 21-latek zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności i zmuszania do określonego zachowania dwóch mieszkanek Głogowa, za co grozi im do 5 lat więzienia. Ponadto przy jednym z mężczyzn w trakcie zatrzymania znaleziono narkotyki. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 100 m od pokrzywdzonych kobiet.

Strażniczka miejska zauważyła na monitoringu złodziei w akcji. Szybka interwencja policji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.