Poczta

i

Autor: Pixabay Poczta

Były listonosz zatrzymany za kradzież. To nie jedyne przestępstwo które popełnił

2019-06-23 13:23

Funkcjonariusze z komisariatu na wrocławskich Krzykach zatrzymali mężczyznę, który udając listonosza okradł starszego mieszkańca Wrocławia. Podczas zatrzymania okazało się, że nie tylko kradzież ma na sumieniu.

55-latek przez kilka miesięcy pracował w zastępstwie listonosza w rejonie wrocławskich Krzyków. Zdobyte w trakcie pracy zaufanie oraz prawdopodobnie przywłaszczone przez mężczyznę przedmioty wykorzystał do działalności przestępczej.

Udając listonosza zapukał do jednego z mieszkań. Drzwi otworzył starszy pan, który rozpoznał byłego listonosza i wpuścił go do domu. Oszust poinformował mężczyznę, że przyszedł z emeryturą, jednak senior oświadczył, że już ją otrzymał. 55-latek nie odpuszczał i wykorzystał zaufanie pokrzywdzonego prosząc o rozmienienie 200 złotych. Wtedy starszy Pan sięgnął po kopertę z pieniędzmi przygotowanymi dla syna, złodziej wykorzystał okazję i korzystając z zamieszania związanego z podpisywaniem fałszywej dokumentacji, prawdopodobnie wtedy ukradł ponad 4000 złotych, które senior trzymał w kopercie.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, podjęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy. Mężczyzna już po jednym dniu, został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. W kieszeniach oszusta policjanci znaleźli kilka porcji handlowych środków odurzających, a w jego mieszkaniu małą szklarnie, gdzie 55-latek hodował marihuanę. Sadzonki z nielegalnymi konopiami znajdowały się również na balkonie.

Dodatkowo w jego domu odnaleziono przywłaszczone przesyłki pocztowe oraz czyste bloki awizowe, które prawdopodobnie zostały przywłaszczone przez podejrzanego w trakcie pracy jako listonosz.

55-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:Namówił 44-latkę na kredyt, okradł ją i obrabował jej rodziców. Tak się skończyła internetowa znajomość

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE