Chciał zgwałcić 15-latkę w parku, drugiej groził śmiercią. Jest wyrok sądu w Głogowie

i

Autor: pixabay Chciał zgwałcić 15-latkę w parku, drugiej groził śmiercią. Jest wyrok sądu w Głogowie

Chciał zgwałcić 15-latkę w parku, drugiej groził śmiercią. Jest wyrok sądu w Głogowie

2022-05-23 10:35

Sąd Rejonowy w Głogowie wydał wyrok w sprawie Konrada K. oskarżonego o usiłowanie zgwałcenia 15-latki w miejskim parku. 33-letni napastnik został zatrzymany przez przechodniów. Teraz kilka lat spędzi za kratami. Sprawdźcie szczegóły.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 15 września 2021 roku w parku miejskim w Głogowie. Przed godziną 15 dwie nastolatki wracały ze szkoły. Na chwilę przysiadły na ławce w parku Sapera, niedaleko centrum Głogowa. Wtedy zaczął nagabywać je Konrad K. Nastolatki przestraszyły się i chciał odejść, ale mężczyzna nie dawał za wygraną. Dziewczynki zaczęły uciekać, a napastnik ruszył za nimi. Jedną z dziewczynek złapał i próbował zaciągnąć w krzaki, drugiej groził śmiercią. Został zatrzymany przez przechodniów, którzy usłyszeli krzyki nastolatek.

33-latek został oskarżony łącznie o trzy przestępstwa - usiłowanie zgwałcenia małoletniej pokrzywdzonej oraz o wywieranie groźbą bezprawną wpływu na drugą z dziewcząt jako świadka zdarzenia z parku i o prowadzenie samochodu osobowego wbrew orzeczonemu dożywotnio zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami.

Kontrterroryści na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. ZOBACZCIE GALERIĘ PONIŻEJ.

Sąd Rejonowy w Głogowie 17 maja uznał oskarżonego za winnego popełnienia wszystkich trzech przestępstw i wymierzył - jako łączną - karę 5 lat pozbawienia wolności.

Wyrok nie jest prawomocny.

Brutalna interwencja policji w Głogowie. Mundurowi publikują nagranie
Sonda
Czy wyrok w tej sprawie jest sprawiedliwy?