Chłopczyk na rowerku wjechał prosto pod rozpędzony samochód

i

Autor: materiały policji

Mocne wideo z Lubina. Chłopczyk na rowerku wjechał wprost pod rozpędzony samochód

2021-04-28 13:38

Groźny wypadek w Lubinie. 5-letni chłopiec wyjechał na rowerku biegowym na ulicę, wprost pod rozpędzony samochód. Kierowca nie miał szans wyhamować i potrącił 5-latka. Dziecko trafiło do szpitala w Legnicy. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Cały wypadek został zarejestrowany przez miejski monitoring.

Do groźnego wypadku doszło we wtorek (27 kwietnia) przed godz. 15 na ul. Sokolej w Lubinie. Wczesnym popołudniem 5-letni chłopczyk wybrał się na spacer ze swoją mamą i dziadkiem. Chłopiec jechał na rowerku biegowym i szybko oddalił się od swoich opiekunów. W pewnym momencie wyjechał nagle spomiędzy zaparkowanych samochodów na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód. 69-letni kierowca toyoty nie miał szans zobaczyć wcześniej 5-latka i nie zdążył wyhamować. Rozpędzony samochód wjechał w dziecko.

Ranny chłopczyk został natychmiast przewieziony do szpitala w Legnicy, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Pomoże im w tym m.in. nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać dokładnie moment wypadku.

- Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki – podkreśla podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji.

Chłopczyk na rowerku wjechał wprost pod rozpędzony samochód