Dramat w Goszczu

Ciężarówka z drobiem wjechała w budynek. Zawaliła się ściana

2023-03-10 16:05

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Goszcz w powiecie oleśnickim. Ciężarówka przewożąca drób uderzyła w budynek. Skutki okazały się opłakane – zawalił się fragment ściany na wysokości 1. piętra.

Goszcz. Ciężarówka z drobiem wjechała w budynek

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 marca, około godz. 10.45 na ul. Twardogórskiej w Goszczu. Samochód ciężarowy z naczepą wjechał w budynek mieszkalny, który znajduje się tuż przy jezdni. Nie pomogła nawet bariera energochłonna. - W budynku przebywała jedna osoba, która ewakuowała się na zewnątrz. Kierowca również nie odniósł bez obrażeń. Transportowany pojazdem drób także nie ucierpiał w wyniku zdarzenia – informują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

Niestety, nie obyło się bez strat. Zawaleniu uległ bowiem fragment ściany budynku na wysokości pierwszego piętra.

Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło z powodu niedostosowania prędkości przez kierowcę ciężarówki do warunków panujących na drodze. 

Od kilku godzin na miejscu trwają działania straży pożarnej, które polegają m.in. na stabilizacji konstrukcji domu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Interweniuje tam siedem zastępów straży pożarnej. Cześć ul. Twardogórskiej jest wyłączona z ruchu.

Potężny pożar pod Wrocławiem. Płonęło składowisko akumulatorów i baterii