Przemysław Czarnecki Ryszard Czarnecki

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express; Maciej Kulczynski / East News Przemysław Czarnecki Ryszard Czarnecki

Czarnecki nie został szefem PiS. Zadecydowała sprawa ataku nożem. Dostał jednak obietnicę

2022-06-29 15:44

Przemysław Czarnecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości i syn znanego europarlamentarzysty Ryszarda Czarneckiego, nie został szefem wrocławskiego oddziału PiS. To dość niespodziewana decyzja centrali partii Jarosława Kaczyńskiego. Jak udało nam się ustalić, mimo że Czarnecki junior ma wysokie notowania w swoim ugrupowaniu, to w PiS uznali, że nie może być liderem, bo ma sprawę w sądzie.

Tak jak pisaliśmy na łamach "Super Expressu", władzę we Wrocławiu straciła posłanka Mirosława Stachowiak - Różecka, a okręg wrocławski został podzielony na dwie części: miasto i tzw. obwarzanek (czyli powiatu wokół stolicy Dolnego Śląska). Pozamiejskimi strukturami dowodzić będzie poseł Paweł Hreniak - tu nie ma żadnego zaskoczenia. Polityk był "pewniakiem" na to stanowisko, również dlatego, że jego kandydaturę wspierała Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

Poseł Witek została zresztą szefową całego Dolnego Śląska, a to oznacza, że wygrała pojedynek o fotel lidera z Michałem Dworczykiem.

Wróćmy jednak do Wrocławia. Tutaj szefem miał zostać Przemysław Czarnecki, poseł i syn Ryszarda Czarneckiego. Mimo że Czarnecki junior nie bardzo chciał podjąć się takiej misji, to uległ namowom części środowiska i zgodził się zastąpić Mirosławę Stachowiak - Różecką.

Przejazdy kolejowe na Zwycięskiej i Bardzkiej ciągle zakorkowane. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Niespodziewanie jednak wybrano kogoś innego - posłankę Agnieszkę Soin, we Wrocławiu szerzej nieznaną. Co sprawiło, że zrezygnowano z Czarneckiego? W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej uznano, że szefem partii nie może być polityk, który ma sprawę w sądzie. Dodajmy - bardzo poważną. Jest oskarżony przez prokuraturę o atak nożem na swojego znajomego. Rzekomym powodem agresji miała być zazdrość o kobietę. Do zdarzenia miało dojść podczas sylwestra, w warszawskim mieszkaniu posła. Choć Czarnecki zapewnia, że niczego złego nie zrobił i że na pewno nie zostanie skazany, to najwyraźniej w PiS woleli dmuchać na zimne. 

Jak słyszymy jednak, Przemysław Czarnecki dostał zapewnienie, że jeśli tylko sąd oczyści go z zarzutów, może liczyć na bardzo wysokie miejsce na liście PiS do parlamentu.

Polityk, Ryszard Czarnecki na basenie