Przemysław Czarnek

i

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Minister o maturze 2022

Czarnek przyznał TO w dniu wyników matury 2022. Burza po słowach ministra. "Wielka niesprawiedliwość"

2022-07-05 10:57

Przemysław Czarnek odniósł się do wyników matury 2022, które uczniowie poznali we wtorek, 5 lipca. Minister edukacji i nauki przyznał, że tegoroczna matura wypadła lepiej od poprzedniej i wyjaśnił dlaczego. Wypowiedź Przemysława Czarnka nie spodobała się wielu zeszłorocznym maturzystom i ich rodzinom. Pojawiają się komentarze o wielkiej niesprawiedliwości. Poznajcie szczegóły w artykule!

Minister Czarnek komentuje wyniki matury 2022

We wtorek, 5 lipca 2022, uczniowie poznali wyniki matury. Jak wypadł egzamin dojrzałości? Rezultaty, jakie uzyskali tegoroczni maturzyści skomentował Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. - Matury wypadły lepiej niż rok temu - przyznał Przemysław Czarnek na antenie Polskiego Radia 24. Minister podkreślił, że matura 2022 była przeprowadzana według wymogów egzaminacyjnych z 16 grudnia 2020 roku, które ograniczały zakres materiału wymaganego do zdania egzaminów.

- Z tego powodu ten wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu - zaznaczył minister. Przemysław Czarnek ujawnił także, co stoi za lepszymi wynikami matury 2022. - W tym roku było łatwiej pod względem przygotowania się do egzaminów ze swoimi nauczycielami i myślę, że to zaważyło na tym, że te matury wypadły lepiej - podkreślił. Ta wypowiedź nie spodobała się ubiegłorocznym maturzystom i ich rodzicom, którzy przez cały czas trwania nauki zdalnej alarmowali, że będzie to miało fatalne skutki na egzaminie dojrzałości.

Czytaj także: Wyniki matury 2022. "Mamo, czemu we mnie zwątpiłaś". Karuzela emocji na Twitterze

Maturzyści komentują wypowiedź ministra Czarnka

Zeszłoroczni maturzyści nie kryją rozgoryczenia po słowach ministra Czarnka. - Najpierw rząd pozwalał, by nauka zdalna ciągnęła się miesiącami, a teraz minister przyznaje, że miało to wpływ na wyniki matur - komentuje jedna z ubiegłorocznych maturzystek.

- Cieszę się, że wyniki matury 2022 są lepsze, ale jednocześnie przykro mi, że moja córka nie miała tyle szczęścia i pisała maturę po wielu miesiącach nauki zdalnej - dodaje matka zeszłorocznej maturzystki. Wśród komentarzy padają też często słowa o "wielkiej niesprawiedliwości" wobec uczniów, którzy musieli przygotowywać się do matury w dużej mierze podczas zdalnych lekcji. Niestety, czasu już nie da się cofnąć. Maturzyści, którzy się nie zadowoleni ze swoich wyników matur, mogą poprawiać egzamin dojrzałości lub się odwołać. Szczegóły w materiale: Jak się odwołać od wyniku matury 2022? To trzeba zrobić, by uzyskać wgląd do arkusza CKE ze swojej matury

Sonda
Wybierasz się na studia po maturze?
Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek