Elewacja biura poselskiego we Wrocławiu zniszczona

i

Autor: maps.google.pl/facebook Krzysztof Śmiszek

Czerwona farba na elewacji biura poselskiego. „Nienawiść, słowa, czyn”

2021-09-29 10:21

Ktoś oblał czerwoną cieczą, prawdopodobnie farbą, elewację i szyldy przy wejściu do kamienicy, w której znajdują się biura poselskie posłów Lewicy – Agnieszki Dziemianowicz-Bąk oraz Krzysztofa Śmiszka. „U homofobów, mizoginów i nienawistników można wyróżnić trzy etapy: 1. Nienawiść, 2. Słowa, 3. Czyn” – komentuje poseł.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek lub we wtorek (28 września) nad ranem. - Funkcjonariusze pracujący na miejscu ujawnili oblane czerwoną cieczą okna i elewacje budynku. Na miejscu zdarzenia pracował zespół dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki, a także policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności mających na celu zabezpieczenie śladów, ustalenie świadków i ewentualnego monitoringu celem wytypowania i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego przestępczego działania – komentuje sierżant sztabowy Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji.

Wielki Zeppelin nad Wrocławiem

Sytuację na facebooku skomentował poseł Krzysztof Śmiszek, który w kamienicy ma swoje biuro poselskie razem z Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

U homofobów, mizoginów i nienawistników można wyróżnić trzy etapy:

1. Nienawiść

2. Słowa

3. Czyn

W tym przypadku jesteśmy już na ostatnim etapie. Jeden z hejterów zachęcony być może np. słowami ministra Przemysław Czarnek lub po seansie Wiadomości TVP postanowił zdemolować biuro moje i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk we Wrocławiu.

Zarówno ja jak i moi współpracownicy mamy grubą skórę, takie wybryki nie robią na nas wrażenia. Ale nie wszyscy są jak my. W obecnych czasach tak wzmożonej homofobii i nienawiści droga od słowa do czynu jest krótka. Dzisiaj skończyło się na farbie i kilku plamach, jutro może być inaczej.

Uważajcie na siebie i bądźcie bezpieczni.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje 19-letnia Ola. Motocyklistka zmarła w szpitalu po tragicznym wypadku. GALERIA PONIŻEJ.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swoim mieście?