Dramatyczne poszukiwania

Mężczyzna skoczył do Odry we Wrocławiu. Akcja ratunkowa przy moście Sikorskiego

2023-02-24 16:26

Akacja ratunkowa na Odrze w pobliżu mostu Sikorskiego we Wrocławiu. W piątek, 24 lutego, służby dostały informację o mężczyźnie, który miał skoczyć do rzeki w tym miejscu. Trwają jego poszukiwania.

Wrocław. Poszukiwania mężczyzny, który skoczył do Odry

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, 24 lutego, rano. - Po godzinie 6 30 otrzymaliśmy zgłoszenie o osobie, która wpadła/skoczyła do Odry w okolicach mostu Sikorskiego we Wrocławiu. Od razu udaliśmy się na miejsce. Do działań wykorzystujemy sonar holowany. We współpracy z policją oraz strażą pożarną przeszukujemy rzekę – poinformowała na swoim profilu na Facebooku Wodna Służba Ratownicza.

Od tego czasu na Odrze, od mostu Sikorskiego w kierunku ul. Długiej, służby prowadzą działania poszukiwawcze. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, ratownicy wodni, policjanci z komisariatu wodnego oraz pogotowie ratunkowe.

- Ze wstępnych informacji przekazanych przez świadków wynika, że w Odrze znalazł się mężczyzna, który sam wskoczył do rzeki. Cały czas weryfikujemy wszystkie informacje - powiedział nam ok. godz. 10 młodszy aspirant Rafał Jarząb z wrocławskiej policji. 

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Mężczyzna w Odrze we Wrocławiu. Akcja służb ratunkowych.