Było groźnie

Dantejskie sceny w pociągu. 44-latek był wulgarny i atakował pasażerów

2024-02-09 14:47

Pijany 44-latek był agresywny i wulgarny w pociągu Kolei Dolnośląskich. Dantejskie sceny przerwali będący po służbie policjant i funkcjonariusze służby więziennej.

Brzeg Dolny. 44-latek atakował pasażerów w pociągu 

Do szokującego zdarzenia doszło w pociągu Kolei Dolnośląskich relacji Wrocław Główny – Ścinawa. 44-letni mężczyzn zachowywał się agresywnie wobec pasażerów, a dodatkowo odmówił pokazania biletu konduktorowi. - Nietrzeźwy mężczyzna z każdą chwilą był bardziej wulgarny wobec pracowników pociągu i pozostałych pasażerów. Kompletnie nie reagował na kierowane w jego stronę polecenia - mówi mł. asp. Janusz Rosa z policji w Wołowie.

Zanim obsługa składu wezwała na pomoc mundurowych, okazało się, że pociągiem - po zakończonej służbie – podróżowali funkcjonariusze policji i służby więziennej. To oni pierwsi ruszyli z pomocą pracownikom pociągu oraz pasażerom - obezwładnili agresywnego pasażera, a następnie – na stacji w Brzegu Dolnym - wezwali patrol policji.

- Mundurowi z dolnobrzeskiego komisariatu po wejściu do pociągu zostali znieważeni przez 44-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. Kierował on również groźby w stronę interweniujących policjantów – dodaje mł. asp. Janusz Rosa.

44-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Następnego dnia usłyszał zarzuty, teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Samochód przejechał dziewczynkę na parkingu przed szkołą