MPK Wrocław chce płacić więcej, ale nie może. O wszystkim zdecyduje sąd!

i

Autor: MPK Wrocław Autobus MPK Wrocław

Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców przedłużona. Pociągi nie dla wszystkich

2022-04-01 17:20

Do 30 czerwca obowiązują we Wrocławiu damarowe przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy. Z darmowej komunikacji mogą też korzystać uchodźcy wojenni w Kolejach Dolnośląskich, ale nie wszyscy.

We Wrocławiu darmową komunikację miejską dla uchodźców wprowadzono uchwałą rady miasta. Nowa regulacja obowiązuje do 30 czerwca; wcześniejsza obowiązywała do 31 marca. W przypadku kontroli biletowej wystarczy okazać dokument potwierdzający datę wjazdu na terytorium Polski po 24 lutego.

Tragiczny wypadek na DK 25. BMW czołowo zderzyło się z cysterną. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Do 30 kwietnia uchodźcy mogą za darmo podróżować również Kolejami Dolnośląskimi. Tu, od 2 kwietnia, zostaną nieco zmienione regulacje dotyczące osób, które mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami regionalnego przewoźnika.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia

Zwolnieni z opłaty za bilet będą dzieci i młodzież (do 18. roku życia), które przyjechały do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie, kobiety i mężczyźni po 60. roku życia oraz niepełnosprawni. Wcześniej z darmowej komunikacie w Kolejach Dolnośląskich mogli korzystać wszyscy obywatele Ukrainy.

Sonda
Czy Wrocław powinien przyjąć wielu uchodźców z Ukrainy?