Wrocławianka tonęła w Odrze

i

Autor: materiały policji

Dla żartu wskoczyli do Odry w centrum Wrocławia. Nie byli w stanie się wydostać

2021-09-05 12:08

Omal nie zakończyła się tragedią zabawa dwóch mężczyzn w centrum Wrocławia. Jeden z nich dla żartu wskoczył do Odry, a drugi postanowił go wyciągnąć. Po wyjściu z wody nie mogli jednak samodzielnie wspiąć się na brzeg i utknęli w korycie rzeki. Konieczna okazała się interwencja policji.

Wrocławscy policjanci musieli ratować dwóch mężczyzn, którzy wskoczyli do Odry w centrum Wrocławia. Jak się okazało, jeden z mężczyzn idących ulicą Nowy Świat postanowił dla żartu wskoczyć do rzeki. Drugi z mężczyzn, wystraszony zachowaniem kolegi, skoczył za nim, żeby wyciągnąć go z wody. 25-latek i jego o 5 lat starszy znajomy dopłynęli co prawda do brzegu, ale nie byli już w stanie samodzielnie wspiąć się na śliski wał. Obaj mężczyźni znaleźli się w pułapce.

O mężczyznach, którzy utknęli w korycie rzeki poinformowano policję. Wkrótce na miejscu pojawili się policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

- Mundurowi podjęli skuteczne działania, m.in. w krótkim czasie organizując specjalną linę, którą zrzucili na dół, aby następnie wyciągnąć mężczyzn do góry - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Akcja zakończyła się sukcesem, kiedy 30-latek wraz z 25-latkiem stali już bezpiecznie na górze.

Wrocławscy policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że we Wrocławiu tego typu sytuacje już niejednokrotnie kończyły się tragicznie.

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu
Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?