Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach

i

Autor: UMWD

Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach ma być gotowe jeszcze w tym roku

2021-01-14 8:24

Trwa budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. W głównym budynku, w którym znajdzie się m.in. centrum odnowy biologicznej i pomieszczenie symulujące warunki wysokogórskie, montowane są już okna, drzwi i zadaszenie. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe.

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej ma być gotowe w drugiej połowie tego roku. W nowoczesnych budynkach znajdą się m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, hotel na 190 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów.

- Dolnośląskie Centrum Sportu będzie służyć zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom wielu dyscyplin - zapowiada Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną ścieżki rowerowe, rolkostrady, trasy biegowe oraz biathlonowe ze strzelnicą, a także boisko do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej zimowej wypożyczalni nart i letniej wypożyczalni rowerów.

- Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. - Chcemy, by w tym miejscu organizowane były duże wydarzenia, dlatego rozważamy też współpracę z innymi obiektami sportowymi, jak na przykład kompleks skoczni narciarskich w Harrachovie.

Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 mln zł.

Czynna dyskoteka we Wrocławiu.