Dolnośląskie. Przekroczone stany alarmowe na rzekach! Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

i

Autor: Hans / Pixabay.com Dolnośląskie. Przekroczone stany alarmowe na rzekach! Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe / zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląskie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Przekroczone stany alarmowe na rzekach!

2021-05-02 17:02

W niedzielę, 2 maja 2021 w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na okolicznych rzekach w powiecie kłodzkim i w Jeleniej Górze wprowadzono pogotowia przeciwpowodziowe. Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, po intensywnych opadach na Dolnym Śląsku stany alarmowe przekroczone są na dziesięciu wodowskazach w regionie. W niedzielę dla większości województwa dolnośląskiego IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia.

Spis treści

  1. Dolnośląskie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
  2. Dolnośląskie: opady deszczu. Interwencje strażaków
  3. Dolnośląskie. IMGW ostrzega

Dolnośląskie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

W niedzielę, 2 maja pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił dla powiatu kłodzkiego tamtejszy starosta. Stany alarmowe przekroczone są tam na rzekach Ścinawka i Bystrzyca Dusznicka. Pogotowie przeciwpowodziowe w granicach miasta wprowadził w niedzielę również prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łuźniak. Tu powodem jest wzrost stanów wód na Bobrze i Kamiennej. Łącznie w regionie stany alarmowe zostały przekroczone na dziesięciu wodowskazach, a ostrzegawcze na 15.

Czytaj też: Fatalne wieści na majówkę. Zapowiadają śnieg, a do tego jeszcze TO! [Prognoza IMGW]

Dolnośląskie: opady deszczu. Interwencje strażaków

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu przekazał PAP, że strażacy w związku z opadami deszczu interweniowali do tej pory 102 razy.

- To były drobne interwencje związane z zatkanymi przepustami, czy niewielkimi podtopieniami gospodarstw spowodowanymi wodami opadowymi - powiedział dyżurny strażak.

Dodał, że żadna z rzek w regionie nie wylała, a sytuacja hydrologiczna powoli się stabilizuje.

Dolnośląskie. IMGW ostrzega

W niedzielę dla większości województwa dolnośląskiego IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. "W wyniku intensywnych opadów deszczu w zlewniach dopływów Odry występują i będą występowały dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej, miejscami, zwłaszcza w zlewniach Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru, i Nysy Łużyckiej, z przekroczeniem stanów alarmowych" - głosi komunikat Instytutu.

Bezpieczna majówka 2021