Dolnośląskie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Przekroczone stany alarmowe na rzekach!

  Dolnośląskie. Przekroczone stany alarmowe na rzekach! Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
Autor: Hans / Pixabay.com Dolnośląskie. Przekroczone stany alarmowe na rzekach! Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę, 2 maja 2021 w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na okolicznych rzekach w powiecie kłodzkim i w Jeleniej Górze wprowadzono pogotowia przeciwpowodziowe. Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, po intensywnych opadach na Dolnym Śląsku stany alarmowe przekroczone są na dziesięciu wodowskazach w regionie. W niedzielę dla większości województwa dolnośląskiego IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia.

Spis treści

  1. Dolnośląskie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
  2. Dolnośląskie: opady deszczu. Interwencje strażaków
  3. Dolnośląskie. IMGW ostrzega

Dolnośląskie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

W niedzielę, 2 maja pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił dla powiatu kłodzkiego tamtejszy starosta. Stany alarmowe przekroczone są tam na rzekach Ścinawka i Bystrzyca Dusznicka. Pogotowie przeciwpowodziowe w granicach miasta wprowadził w niedzielę również prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łuźniak. Tu powodem jest wzrost stanów wód na Bobrze i Kamiennej. Łącznie w regionie stany alarmowe zostały przekroczone na dziesięciu wodowskazach, a ostrzegawcze na 15.

Czytaj też: Fatalne wieści na majówkę. Zapowiadają śnieg, a do tego jeszcze TO! [Prognoza IMGW]

Dolnośląskie: opady deszczu. Interwencje strażaków

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu przekazał PAP, że strażacy w związku z opadami deszczu interweniowali do tej pory 102 razy.

- To były drobne interwencje związane z zatkanymi przepustami, czy niewielkimi podtopieniami gospodarstw spowodowanymi wodami opadowymi - powiedział dyżurny strażak.

Dodał, że żadna z rzek w regionie nie wylała, a sytuacja hydrologiczna powoli się stabilizuje.

Dolnośląskie. IMGW ostrzega

W niedzielę dla większości województwa dolnośląskiego IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. "W wyniku intensywnych opadów deszczu w zlewniach dopływów Odry występują i będą występowały dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej, miejscami, zwłaszcza w zlewniach Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru, i Nysy Łużyckiej, z przekroczeniem stanów alarmowych" - głosi komunikat Instytutu.

Bezpieczna majówka 2021
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE