Dolny Śląsk: Koń wart prawie pół miliona złotych został zastrzelony? Policja wszczęła śledztwo

2020-08-18 10:37
Koń wart prawie pół miliona złotych został zastrzelony?
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Martwy koń arabski został znaleziony w jednej ze stadnin w powiecie ząbkowickim. Zwierzę warte było 440 tys. zł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że koń mógł zostać zastrzelony. Okoliczności śmierci zwierzęcia wyjaśnia policja.

W niedzielę (16 sierpnia) w godzinach porannych w okolicy jednej ze stadnin w gminie Stoszowice znaleziono martwego konia. Koń rasy arabskiej wart był ok. 440 tys. zł. Właściciel zwierzęcia natychmiast zawiadomił policję, które wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

Widoczna na zwłokach zwierzęcia rana wskazuje, że koń mógł zostać postrzelony. Lekarz weterynarii zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która pomoże ustalić dokładną przyczynę śmierci zwierzęcia. Sekcja zostanie przeprowadzona przez specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Jak informuje serwis zabkowice.express-miejski.pl, o zabicie konia zaczęto podejrzewać myśliwych z lokalnego koła łowieckiego. Myśliwi tłumaczą jednak, że pomyłka podczas polowania jest mało prawdopodobna, gdyż z ich informacji wynika, że feralnego dnia nikt nie polował w pobliżu stadniny.

Zalany Wałbrzych! Droga zamieniła się w rwący potok!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE