Nowy oddział szpitalny dla chorych na COVID-19

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Nowy oddział szpitalny dla chorych na COVID-19. Powstał w 2 miesiące z kontenerów!

2020-10-20 9:03

Nowy oddział szpitala w Bolesławcu już na początku listopada przyjmie pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem. Nowy pawilon został postawiony z kontenerów, a jego budowa zajęła 2 miesiące. Docelowo pomieści 65 pacjentów.

Szpital w Bolesławcu to placówka, w której hospitalizowanych jest najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem w zachodniej części województwa dolnośląskiego. W poniedziałek w szpitalu zajęte były wszystkie łóżka – w lecznicy przebywało 75 pacjentów, z czego 10 na OIOM-ie.

Na przełomie sierpnia i września rozpoczęła się budowa nowego oddziału dla zakażonych koronawirusem. Obiekt postawiono z kontenerów.

- To budynek w całości przywieziony z niemieckiego Görlizt, gdzie wcześniej też pełnił funkcję szpitala. Jest on wyposażony w niezbędną infrastrukturę - informuje dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Kamil Barczyk.

Pierwsi pacjenci z COVID-19 trafią na nowy oddział na początku listopada.

- W pierwszych dwóch tygodniach funkcjonowania nowego obiektu będziemy mogli przyjąć tam 30 pacjentów, później zaś kolejnych 35 - mówi dyrektor.

Budowę nowego oddziału sfinansowano z pieniędzy własnych szpitala, z budżetu województwa oraz ze środków unijnych.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.