Hala Stulecia we Wrocławiu

i

Autor: Hrs Poland / Wikipedia

Koronawirus w Polsce: Będzie szpital polowy we wrocławskiej Hali Stulecia?

2020-10-20 8:33

W najbliższym czasie zapadnie decyzja, gdzie na Dolnym Śląsku powstanie tymczasowy szpital polowy dla osób zakażonych koronawirusem. Rozpatrywanych jest kilka lokalizacji, m.in. wrocławska Hala Stulecia.

W województwie dolnośląskim w najbliższym czasie ma powstać tymczasowy szpital polowy dla osób zakażonych koronawirusem.

- Trwa analiza lokalizacji, w których na Dolnym Śląsku mógłby powstać szpitala tymczasowy dla chorych na COVID-19. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższym czasie - mówi rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Aleksandra Osman.

Rozpatrywanych jest kilka lokalizacji dla tymczasowego szpitala na terenie Dolnego Śląska. Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego twierdzą, że nie zapadły jeszcze żadne decyzje w tej kwestia, ale trzeba się ich spodziewać wkrótce. Obecnie szczegółowo analizowane są rozwiązania techniczne możliwe w konkretnych lokalizacjach.

Według nieoficjalnych informacji jednym z branych pod uwagę miejsc jest wrocławska Hala Stulecia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że resort przygotowuje koncepcję szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19 w miastach wojewódzkich. Szpitale tymczasowe mają dopełnić istniejącą infrastrukturę w zakresie zwiększenia dostępności łóżek. Pierwszy taki szpital, którego budowa już się rozpoczęła, powstanie w Warszawie na Stadionie Narodowym. W pozostałych województwach trwają analizy lokalizacji szpitali tymczasowych.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.