Koronawirus. Nowe obostrzenia w tramwajach i autobusach MPK Wrocław!

2020-10-15 20:56

Nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 od soboty zaostrzone zostaną regulacje dotyczące komunikacji miejskiej. Nowe zasady będą obowiązywać zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej, czyli również w pojazdach MPK Wrocław. Co się zmieni?

Nowe obostrzenia dotyczące komunikacji publicznej zaczną obowiązywać już od soboty (17 października). Od tego dnia limit pasażerów w tramwajach i autobusach MPK Wrocław zostanie ograniczony do 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym zachowaniu w pojeździe co najmniej 50 proc. wolnych miejsc siedzących.

ZOBACZ TEŻ: Czerwona strefa na Dolnym Śląsku. Które powiaty trafiły do czerwonej strefy? [NOWE OBOSTRZENIA]

- Reagujemy niezwłocznie na nowe regulacje - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Dostosowujemy nasz tabor i przygotowujemy pracowników do funkcjonowania w nowej dla Wrocławia rzeczywistości. Niezwłocznie uruchomiliśmy kampanię informacyjną dla naszych pasażerów.

Komunikaty dotyczące zmian w MPK będą pojawiać się na ekranach LCD w pojazdach, na drzwiach pojazdów, w mediach społecznościowych i na stronie internetowej przewoźnika.

Nowe limity pasażerów w pojazdach MPK Wrocław

i

Autor: MPK Wrocław

Liczba pasażerów we wrocławskich tramwajach i autobusach ma być na bieżąco monitorowana. W przypadku, gdy dojdzie do przepełnienia, kierujący będzie mógł odmówić kolejnym chętnym osobom wejścia do pojazdu. Przewoźnik zapewnia, że Centrala Ruchu będzie w stałym kontakcie z kierującymi i w przypadku ewentualnego przepełnienia, służby MPK w miarę możliwości będą uruchamiać dodatkowy autobus, który przejmie część pasażerów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezes MPK Wrocław: Mówimy stanowcze „nie” wszystkim baranom bez maseczek!

Jednocześnie cały czas kontrolowane będzie przestrzeganie przez pasażerów obowiązku zasłaniania ust i nosa. Każdy kierowca i motorniczy MPK będzie miał prawo zatrzymać prowadzony przez siebie pojazd, aby wyprosić pasażera, który nie będzie miał maseczki.

Prezes wrocławskiego MPK i ordynator oddziału zakaźnego szpitala rozdawali maseczki