W tramwajach i autobusach MPK Wrocław wracają strefy buforowe

i

Autor: MPK Wrocław

W tramwajach i autobusach MPK Wrocław wracają strefy buforowe

2020-10-08 17:32

We wrocławskich tramwajach i autobusach wracają strefy buforowe. Pasażerowie nie będą mogli zbliżać się do kabiny motorniczego lub kierowcy. Ponowne wydzielenie stref ma na celu graniczenie ryzyka zachorowania zarówno po stronie kierującego, jak i pasażerów.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa w tramwajach i autobusach MPK Wrocław zostaną przywrócone strefy buforowe. Strefa przy stanowisku motorniczego lub kierowcy zostanie wygrodzona w taki sposób, aby pasażerowie nie mogli zbliżyć się do kierującego. Wydzielenie strefy ma na celu ograniczenie kontaktu kierowcy z pasażerami, a tym samym ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem.

- Zdrowie naszych pasażerów, pracowników oraz ich rodzin jest dla nas najważniejsze - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Choć wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tak szybkim, ponownym wzrostem zachorowań, to gwarantuję, że MPK podchodzi do tego problemu poważnie, ale bez paniki. Ponowne wprowadzenie stref buforowych ma na celu ograniczyć ryzyko zachorowania po obu stronach. Proszę więc wszystkich pasażerów o stosowanie się do ograniczeń i zrozumienie dla tej decyzji.

Strefy buforowe pojawią się wkrótce we wszystkich wrocławskich tramwajach i autobusach.

- Wiemy, że takie strefy mogą trochę utrudnić kontakt z kierowcą lub motorniczym, dlatego też, gdy pasażerowie będą potrzebować informacji, zapraszamy ich do kontaktu prywatnie przez profil MPK Wrocław na portalu Facebook oraz przez Infolinię MPK (tel. 71-321-72-71 lub 71-321-72-71-70) – apeluje Bartosz Naskręski z MPK Wrocław.

Pijak rozbił się na stacji paliw przy autostradzie A2