Pijany kierowca tira ledwo trzymał się na nogach

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: O krok od tragedii na S8. Pijany kierowca tira ledwo trzymał się na nogach

2021-06-04 14:08

Aż strach pomyśleć, co by się mogło wydarzyć, gdyby wrocławscy policjanci w porę nie zatrzymali pijanego kierowcy tira, jadącego drogą ekspresową S8. Siedzący za kierownicą wielotonowej ciężarówki mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu i ledwo trzymał się na nogach. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze ekspresowej S8 w pobliżu Wrocławia. Jadący trasą szybkiego ruchu kierowcy zwrócili uwagę na kierowcę jednego z tirów, którego styl jazdy mógł sugerować, że może on prowadzić wielotonowy pojazd pod wpływem alkoholu. Zaniepokojeni świadkowie natychmiast powiadomili o swoich obawach policję.

- Wysłani na miejsce policjanci niedługo później zauważyli pojazd identyczny, jak ten w otrzymanym opisie. Ponieważ jechał on w stronę Warszawy, czyli w przeciwnym do nich kierunku, zawrócili na najbliższym zjeździe, chcąc go dogonić - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Kiedy zatrzymali ciężarówkę do kontroli, tuż po otwarciu drzwi do kabiny kierowcy poczuli bardzo silną woń alkoholu.

ZOBACZ TEŻ: Bohaterska motornicza z Wrocławia zapobiegła tragedii. MPK pokazało film, ludzie biją brawo [WIDEO]

Jak się okazało, 54-letni kierowca ciężarowego mercedesa ledwo trzymał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów, którzy od razu zatrzymali też jego prawo jazdy. Za swoje zachowanie 54-latek odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Miał 4 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni