Zabójstwo w Mrowinach

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Zabójstwo w Mrowinach

Dolny Śląsk: Oskarżony o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin pozostanie w areszcie

2021-06-09 11:24

Co najmniej do 5 grudnia pozostanie w areszcie Jakub A. oskarżony o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył mu areszt tymczasowy o kolejne 3 miesiące. Mężczyźnie, który podczas przesłuchania przyznał się do zbrodni, grozi dożywotnie więzienie.

Do zabójstwa 10-letniej dziewczynki doszło w czerwcu 2019 roku na Dolnym Śląsku. 13 czerwca ok. godz. 13 Kristina wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Nigdy tam jednak nie dotarła. Po raz ostatni była widziana 200 metrów od swojego miejsca zamieszkania. Następnego dnia jej ciało znaleziono w lesie oddalonym 6 kilometrów od Mrowin. Zginęła w wyniku licznych ran kłutych klatki piersiowej i szyi.

Oskarżony o zabójstwo Kristiny został jej krewny - 21-letni wtedy Jakub A. Mężczyzna miał zamordować dziewczynkę, ponieważ był zakochany w jej matce. 10-latka miała stać mu na drodze do kobiety, którą pokochał. Według prokuratury Jakub A. przyznał się do winy.

ZOBACZ TEŻ: Morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Nowe fakty o Jakubie A.

- W trakcie eksperymentu procesowego Jakub A. w sposób szczegółowy przedstawił przebieg zdarzenia, ujawniając okoliczności, które mógł znać tylko sprawca zabójstwa - informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk. - Informacje te znalazły potwierdzenie w innych dowodach zgromadzonych w sprawie.

Z opinii biegłych psychiatrów badających mężczyznę wynika, że Jakub A. w chwili popełnienia zarzucanych mu zbrodni był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za swoje czyny.

- Biegli psychologowie stwierdzili u Jakuba A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi - poinformował prok. Orepuk. - W ocenie biegłych, stwierdzone zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamordował 10-letnią dziewczynkę. Jest sadystą, FANTAZJUJE na temat zabijania ludzi!

Jakub. A usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator zarzucił mu również podżeganie innej osoby do dokonania zabójstwa 10-Kristiny. Akt oskarżenia w tej sprawie pod koniec maja trafił do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Oskarżonemu mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie. Od czasu zatrzymania przebywa on w areszcie.

Listen to "Przyznał się do zabójstwa dziecka i poprosił policjantów... o hamburgera. Zabił, bo zakochał się w matce dziewczynki. ZBRODNIARZ I KARA" on Spreaker.
Rok temu zamordowano Kristinę z Mrowin