Dolny Śląsk: Podpalili 4 samochody. W mieszkaniu trzymali amfetaminę i marihuanę

2020-09-21 12:46 mar
Podpalili 4 samochody osobowe
Autor: materiały policji

Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie 4 samochodów. W mieszkaniu zatrzymanych 27-latków policjanci znaleźli także amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy. Obaj mężczyźni zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące.

15 września w nocy w miejscowości Białobrzezie w powiecie strzelińskim nieznani sprawcy podpalili zaparkowany przed jednym z domów samochód. Fiat spłonął niemal doszczętnie. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do dwóch mężczyzn: 27-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego oraz 27-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego. Obaj zostali zatrzymani, a w ich mieszkaniu policjanci znaleźli tabletki ekstazy, amfetaminę oraz marihuanę.

Ponadto wkrótce wyszło na jaw, że ci sami mężczyźni w nocy z 31 sierpnia na 1 września w Łagiewnikach podpalili 3 inne samochody: mercedesa, forda oraz opla. Straty oszacowano na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani mężczyźnie zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Wypadek motocyklisty w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.