Wracał z Wigilii i wjechał samochodem do rzeki

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Wracał z Wigilii i wjechał samochodem do rzeki! Był kompletnie pijany

2020-12-30 9:59

Ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie miał 21-letni kierowca, który tuż po Wigilii wjechał samochodem do rzeki niedaleko miejscowości Henrykowice w powiecie milickim. 21-latek porzucił niemal całkowicie zalane auto i uciekł z miejsca wypadku. Jakby tego było mało, mężczyzna miał już wcześniej orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Tuż po północy z 24 na 25 grudnia policjanci zostali powiadomieni, że do rzeki w pobliżu miejscowości Henrykowice wpadł jakiś samochód. Na miejscu funkcjonariusze zastali niemal całkowicie zanurzonego w wodzie forda focusa. Auto było puste, nigdzie w pobliżu nie było też kierowcy ani innych osób podróżujących fordem. Samochód został wyciągnięty z rzeki przez straż pożarną, a policjanci rozpoczęli poszukiwania właściciela pojazdu.

- Po kilkudziesięciu minutach w pobliskiej wiosce policjanci zatrzymali mężczyznę, który, jak się okazało, kierując fordem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi wpadając do rzeki Rybnicy – informuje podinsp. Sławomir Waleński z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. - Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec sąsiedniego województwa wielkopolskiego.

21-latek był kompletnie pijany - badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że ma on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Wracał z Wigilii i wjechał samochodem do rzeki

i

Autor: materiały policji

Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. zł.

Uciekał przed policją. Po drodze popełnił ponad 30 wykroczeń