Fałszywi „policjanci” wyłudzili od seniorów 150 tysięcy złotych

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Wyłudziła od seniorek 150 tysięcy złotych! Podawała się za policjantkę

2021-02-04 13:47

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali 30-letnią kobietę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy od seniorów metodą "na policjanta". Według policji kobieta wyłudziła od trzech seniorek łącznie 150 tys. zł, a próbowała wyłudzić jeszcze znacznie więcej.

30-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego została zatrzymana w wyniku wspólnej akcji policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry i Kamiennej Góry.

- Kobieta działała na terenie kilku powiatów Dolnego Śląska - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Od trzech seniorek wyłudziła kolejno 80, 22 i 43 tys. zł, pozbawiając tym samym pokrzywdzone życiowych oszczędności.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Amerykański żołnierz” wyłudził od mieszkanki Dolnego Śląska ponad 170 tys. zł

Z ustalań śledztwa wynika, że kobieta usiłowała również wyłudzić 180 tys. zł od seniorki zamieszkującej powiat karkonoski.

- Jednak w tym przypadku niedoszła ofiara w porę zorientowała się w sytuacji i nie przekazała oszustce pieniędzy – wyjaśnia mł. asp. Ratajczyk.

Zatrzymana 30-latka trafiła do policyjnego aresztu. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Policja przestrzega, że podczas próby wyłudzenia pieniędzy "metodą na policjanta", oszuści podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę.

"Zazwyczaj informują potencjalne ofiary o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym, do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Przestępcy następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez oszczędności całego życia" - opisują przestępczy proceder policjanci.

ZOBACZ TEŻ: Fałszywy policjant próbował wyłudzić 200 tys. zł. Dostał papier toaletowy zamiast pieniędzy!

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/padłaś ofiarą oszustwa?
Cztery osoby zginęły w pożarze mieszkania we Wrocławiu