„Amerykański żołnierz” wyłudził od mieszkanki Dolnego Śląska ponad 170 tys. zł

i

Autor: pixabay.com

„Amerykański żołnierz” wyłudził od mieszkanki Dolnego Śląska ponad 170 tys. zł

2021-01-26 8:21

Nieznany sprawca, podając się za amerykańskiego żołnierza, wyłudził od jednej z mieszkanek powiatu legnickiego ponad 170 tys. zł. Kobieta mogła stracić znacznie więcej pieniędzy, ale w porę zorientowała się w oszustwie.

Ofiarą oszustwa na „amerykańskiego żołnierza” padła 48-letnia mieszkanka powiatu legnickiego. Kobieta korespondowała przez jakiś czas z mężczyzną, który podawał się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Afganistanie.

- „Amerykański żołnierz” przesłał kobiecie swoje zdjęcia, opowiadał o tym, że jest wdowcem i ma syna, który mieszka w Teksasie. Interesował się też życiem osobistym 48-latki. Wzbudził przy tym duże zaufanie u kobiety - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Oszust poinformował 48-latkę, że w ramach służby jedzie do Syrii, gdzie - jak mówił - nie będzie miał dostępu do swojego konta.

- Kobieta napisała mu, że nie ma pieniędzy; wówczas mężczyzna naciskał, brał ją na litość, że jeśli nie przeleje mu żadnych środków to on tam zostanie na zawsze, a jego syn nie będzie miał ojca – relacjonuje podkom. Jabłoński.

"Żołnierz" zapewniał przy tym kobietę, że ma dużo pieniędzy na swoim koncie i odda jej, gdy wróci z Syrii. 48-latka w ciągu kilkunastu tygodniu przelała na konto oszusta ponad 170 tys. zł. Przed kilkoma dniami kobieta wykonała jeszcze przelew na kwotę 81 tys zł.

- Wówczas otrzymała wiadomość od rzekomego banku mężczyzny, że chce jej przelać wszystkie środki ze swojego konta w kwocie 5 milionów 311 tysięcy dolarów, ale musi wpłacić kolejne pieniądze w walucie amerykańskiej, gdyż trzeba odblokować zablokowaną transakcję przez FBI – informuje policjant.

Po tym zdarzeniu kobieta poinformował policję. Funkcjonariusze wraz z pracownikami banku zablokowali przelew na 81 tys. zł. Łączne straty jakie poniosła 48-latka opiewają na kwotę 173 tys. zł. Policja poszukuje oszusta. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zmarł po podaniu szczepionki