Bartłomiej Ciążyński został wiceprezydentem ważnej organizacji

i

Autor: Bartłomiej Ciążyński facebook

Bartłomiej Ciążyński doceniony

Doradca Jacka Sutryka został wiceprezydentem ważnej organizacji. "Robota będzie robiona we Wrocławiu i Europie"

2022-10-14 10:53

Bartłomiej Ciążyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia oraz społeczny doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, został wiceprezydentem Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi (ECCAR).

Do wyboru Bartłomieja Ciążyńskiego na wiceprezydenta ECCAR doszło podczas odbywającego się w Kadikoy (dzielnica Stambułu) zgromadzenia ogólnego Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia uczestniczył w nim zdalnie, a po wyborze przekazał informację na Facebooku. - Zaszczyt i odpowiedzialność. ECCAR została powołana przez UNESCO, jest wspierana przez Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka i jest bardzo dynamicznie rozwijająca się organizacją, która zrzesza już ok. 180 miast – napisał Ciążyński.

Dodał, że podziela wiarę założycieli z ONZ, że przeciwdziałanie dyskryminacji i ksenofobii nie odbywa się tylko na poziomie krajowym i międzynarodowym, np. przez ratyfikowanie konwencji, ale też przez działania lokalne.

- Dołączam do zarządu, w którym są przedstawiciele Bolonii (prezydent), Nancy, Heidelbergu i Barcelony. Kadencja trwa 4 lata. Dziękuje za zaufanie, docenienie dotychczasowej pracy i obiecuje, że robota będzie dalej robiona we Wrocławiu i - jak się okazuje - w Europie – napisał.

Bartłomiej Ciążyński jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia oraz społecznym doradcą prezydenta Jacka Sutryka ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii. 

13 Marsz Równości we Wrocławiu