Wrocław. 11-letnia dziewczynka chciała skoczyć z okna

i

Autor: Pixabay Wrocław. 11-letnia dziewczynka chciała skoczyć z okna. Zdj. ilustracyjne.

Dramat we Wrocławiu. 11-letnia dziewczynka chciała skoczyć z okna!

2021-12-16 18:14

Dramatyczne zgłoszenie z wrocławskiej Kleciny postawiło na nogi komendę miejską policji. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o 11-letniej dziewczynce, która stoi w otwartym oknie mieszkania na drugim piętrze i chce skoczyć. Policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzenia. Tym razem skończyło się na strachu, ponieważ 11-latka za namową funkcjonariusza wróciła do mieszkania. Służby przypominają, że w trudnych chwilach są osoby i instytucje, które mogą udzielić pomocy.

Do dramatycznej sytuacji doszło na terenie wrocławskiej Kleciny. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o 11-letniej dziewczynce. Stała ona w otwartym oknie mieszkania na drugim piętrze. 11-latka chciała skoczyć. - Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce - mówi sierż. szt. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu. Policjanci jadąc na miejsce zgłoszenia poinformowali o konieczności zadysponowania innych służb ratunkowych oraz policyjnego negocjatora. Na szczęście, jednemu z mundurowych udało się namówić dziewczynkę, aby weszła z powrotem do mieszkania. 11-latka trafiła do placówki medycznej, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- W trakcie, gdy jeden z nich koordynował działania służb ratunkowych, jego kolega z patrolu poszedł do mieszkania, gdzie w oknie stała 11-latka. Rozmowa z dzieckiem przyniosła zamierzony efekt i udało mu się uspokoić i nakłonić dziewczynkę do powrotu do środka - relacjonuje dramatyczne zdarzenie Rafał Jarząb.

Policjanci przypominają, że jeśli ktoś potrzebuje pomocy, nie powinien wstydzić się o nią poprosić. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "O sześcioro za dużo". Dzieci walczyły z rakiem, a przegrały z koronawirusem

Gdzie zwrócić się o pomoc w trudnych chwilach?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Kornelia popełniła samobójstwo przez zdalną naukę?