Dramat w markecie! Złodziej strzelił ochroniarzowi prosto w twarz

i

Autor: pixabay.com Dramat w markecie! Złodziej strzelił ochroniarzowi prosto w twarz

Szok w Lubinie

Dramat w markecie! Złodziej strzelił ochroniarzowi prosto w twarz

2023-02-25 19:38

Alarm w Lubinie. Policjanci poszukują młodego mężczyzny, który w piątek (24 lutego) wieczorem, po próbie kradzieży, postrzelił z broni pneumatycznej pracownika ochrony jednego z marketów. Trwają poszukiwania bandyty.

Lubin. W markecie strzelił w twarz pracownikowi ochrony

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, 24 lutego, ok. godz. 19. W jednym z marketów w centrum Lubina młody mężczyzna ukradł kilka artykułów spożywczych. - Mężczyzna następnie wybiegł z towarem, po ok. 100 metrach został dogoniony przez pracownika ochrony, który zauważył złodzieja. Doszło do szarpaniny, w pewnym momencie mężczyzna wyciągnął broń pneumatyczną na gumowe kule i oddał strzał z bliskiej odległości w kierunku pracownika ochrony, który został raniony w twarz – mówi st. asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Poszkodowany 63-latek trafił do szpitala w Lubinie, a następnie został przetransportowany do Legnicy. Ostatecznie, ze względu na charakter obrażeń, zdecydowano o przeniesieniu go do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu, gdzie ma przejść poważny zabieg. - Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodał Pawlik.

Trwają poszukiwania bandyty, który zdołał uciec. Nieoficjalnie wiadomo, że to 28-letni mieszkaniec Legnicy. - Funkcjonariusze ustalili jego dane personalne i trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania – dodał policjant.

Mężczyzna w Odrze we Wrocławiu. Akcja służb ratunkowych.