Szok w Lubinie

Dwie 14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za ponad 70 tys. zł. Wszystko się nagrało!

2023-01-03 15:09

Dwie 14-latki podpaliły świąteczną ozdobę – karocę ciągniętą przez dwa konie – która stała na Rynku w Lubinie. Spowodowały straty na ponad 70 tys. zł! Wszystko zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Zobaczcie szokujące nagranie.

Lubin. Świąteczna ozdoba spalona przez dwie nastolatki

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 stycznia, na Rynku w Lubinie. Policjant na stanowisku kierowania na jednej z kamer monitoringu miejskiego zauważył palącą się iluminację świetlną – świąteczną karocę ciągniętą przez dwa konie.

- Policjant szybko przejrzał zapis kamer i zauważył, jak dwie osoby siedzące wewnątrz obiektu podpalają karetę, a następnie szybko oddalają się z miejsca przestępstwa. Funkcjonariusz natychmiast skierował na interwencję patrole prewencji podając rysopis podejrzanych osób, cały czas przekazując mundurowym ich drogę ucieczki - relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubinie.

Mundurowi szybko wypatrzyli wskazane przez dyżurnego osoby, którymi okazały się dwie 14-latki. - Nastolatki tłumaczyły stróżom prawa, że bawiły się zapalniczkami, podpalając i gasząc ozdobę świąteczną, w której siedziały. W pewnym momencie od strony jednej z nich pojawił się ogień, który szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Wystraszone nieletnie, aby uniknąć konsekwencji prawnych, szybko oddaliły się z miejsca – dodaje Sylwia Serafin.

Młode dziewczyny zostały przekazane rodzicom, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za 70 tys. zł. Wszystko się nagrało