Tragiczny finał poszukiwań

Zaginiony turysta z Niemiec nie żyje. Ciało znaleziono w lesie niedaleko Zamku Książ

2023-01-03 12:39

W środę, 3 stycznia, w lesie niedaleko Zamku Książ znaleziono ciało mężczyzny. To poszukiwany od Nowego Roku turysta z Niemiec.

Ciało turysty z Niemiec znaleziono niedaleko Zamku Książ

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 84-letniego turysty z Niemiec, który zaginął w niedzielę, 1 stycznia, podczas spaceru po okolicach Zamku Książ. Mężczyzna przyjechał do Polski z wycieczką, która zatrzymała się we Wrocławiu, a stamtąd wyruszyła w okolice Wałbrzycha. W czasie zwiedzania Książańskiego Parku Krajobrazowego turysta odłączył się od grupy. Niestety, nikt nie zauważył momentu, kiedy i gdzie dokładnie zniknął. Najpierw, na własną rękę, szukali go turyści z Niemiec, ale później zgłosili sprawę policji.

- Funkcjonariusze przy wsparciu strażaków z PSP i OSP, a także Grupy Sudeckiej GOPR od razu rozpoczęli działania poszukiwawcze na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Trwały one do późnych godzin nocnych, a wzięło w nich udział łącznie ponad 100 funkcjonariuszy oraz psy służbowe. Podczas nocnych działań, poza terenem samego parku krajobrazowego, mundurowi sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi – relacjonował w poniedziałek, 2 stycznia, kom. Marcin Świeży z policji w Wałbrzychu.

Niestety, we wtorek, 3 stycznia, rano ciało mężczyzny znaleziono w zalesionym terenie na granicy Świebodzic i Wałbrzycha, niespełna dwa kilometry od Zamku Książ. Znajdowało się na podmokłym terenie, mężczyzna leżał twarzą w przepływającym przez okolicę strumieniu. 

- Mogę już potwierdzić, że to zaginiony turysta z Niemiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie doszło w tym wypadku do przestępstwa, bowiem przy mężczyźnie znaleziono m.in. torbę z aparatem – mówi kom. Marcin Świeży.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Na razie różne wersje brane są pod uwagę, nie można wykluczyć choćby zawału serca, ale także utonięcia. Ostateczna przyczyna zgonu będzie znana dopiero po sekcji zwłok. 

Budowali bunkier na zabytkowym terenie! Szokujące odkrycie w lesie pod Lęborkiem