Dramat pod Wrocławiem

Dwie osoby zginęły w koszmarnym karambolu. Kierowca busa usłyszał wyrok

2023-05-29 12:27

Wrocławski sąd wydał wyrok w sprawie koszmarnego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych. Do zdarzenia doszło 1 lipcu 2021 r. na drodze krajowej nr 8 pod Wrocławiem. Jak wyrok usłyszał Mateusz W.? Sprawdźcie.

Śmiertelny wypadek na DK 8 pod Wrocławiem. Zapadł wyrok

Do tragicznego zdarzenia doszło 1 lipca 2021 roku na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Kobierzycami i Magnicami pod Wrocławiem. Mateusz W. jechał mercedesem sprinterem i nagle uderzył w prawidłowo jadącego przed nim dostawczego mercedesa. W wyniku zderzenia został on wyrzucony na przeciwny pas ruch i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

Dwie osoby - kierowca i pasażer dostawczaka - zginęły na miejscu. Auto prowadzone przez W. uderzyło jeszcze w kolejny samochód stojący w korku, a ten w następy. Łącznie w tym wypadku brało udział osiem aut. Osiem osób zostało rannych.

W poniedziałek, 29 maja, wrocławski skazał Mateusza W. na 1,5 roku więzienia i czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna musi też zapłacić odszkodowanie rodzinie osób zmarłych w wypadku. Sąd uznał, że W. nie zachował należytej ostrożności i jechał ze zbyt dużą prędkością.

- Sąd nie dał wiary tłumaczeniom oskarżonego, że nie pamięta ostatnich pięciu minut przed wypadkiem. Przy tym konsekwentnie nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Analiza tego zdarzenia w sposób jednoznaczny pokazuję, to Mateusz W. spowodował katastrofę w ruchu lądowym – mówił sędzia Paweł Pomianowski uzasadniając wyrok.

Sąd nie zgodziły się natomiast z prokuraturą, która podnosiła, że W. umyślnie spowodował katastrofę w ruchu lądowym. - Nie mamy tutaj do czynienia z umyślnym spowodowaniem katastrofy, bo w żaden sposób W. nie chciał spowodować tej wypadku – powiedział sędzia.

Wyrok jest nieprawomocny.

Dostawczak uderzył w drzewo, kierowca wyleciał z kabiny. Koszmarny wypadek pod Barwicami