Tragiczny pożar w Nowej Rudzie

i

Autor: kpt. Mariusz Matuła/KP PSP w Kłodzku

Koszmar w Nowej Rudzie

Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze. Ocalały tylko zwierzęta

2023-03-09 14:43

Tragiczny pożar w Nowej Rudzie w powiecie kłodzkim. Dwóch mężczyzn zginęło w płomieniach, które częściowo strawiły dom jednorodzinny. Ocalały tylko zwierzęta – kot i pies.

Pożar w Nowej Rudzie. Dwóch mężczyzn nie żyje

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 9 marca, przed godz. 7 rano. Strażacy zostali zaalarmowani, że z domu jednorodzinnego przy ul. Słonecznej w Nowej Rudzie wydobywa się dym. - Przeprowadzone rozpoznanie wykazało, że pali się pomieszczenie mieszkalne na parterze, a w środku mogą przebywać dwie osoby. Prowadząc równocześnie działania gaśnicze, przeszukiwano pomieszczenia mieszkalne – informuje kpt. Mariusz Matuła z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

W trakcie prowadzonych działań strażacy znaleźli dwóch mężczyzn. Jednego z nich, po ewakuacji na zewnątrz, strażacy wspólnie z policjantami próbowali reanimować, a następnie przekazali go ratownikom. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Podobnie jak drugiego, którego strażacy znaleźli w pomieszczeniu, w których doszło do pożaru.

Dalsze działania strażaków polegały na oddymieniu pomieszczeń i dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia. Policjanci zabezpieczyli miejsce tragedii, gdzie później odbywały się czynności pod nadzorem prokuratora.

W czasie zdarzenia w budynku przebywały tylko ofiary, a także ich zwierzęta. Jak poinformował lokalny portal doba.pl, kot trafił pod opiekę weterynarza, pies został znaleziony w ogrodzie.

Potężny pożar pod Wrocławiem. Płonęło składowisko akumulatorów i baterii