O premierze filmu jest głośno

i

Autor: Materiały prasowe O premierze filmu jest głośno

Dziennikarze z Discovery Channel tropią złoty pociąg. Dziś premiera filmu [WIDEO]

2016-03-24 18:06

Jego twórcy obiecują, że produkcja pokaże wszystkie fakty i mity dotyczące skarbu.

O złotym pociągu nieprzerwanie jest głośno od sierpnia 2015 roku. To już ładnych parę miesięcy pełnych nieustannych nowinek, odkryć i zwrotów akcji. Skarby stały się modne, zagadki oraz potencjalne skarby mnożą się jedne za drugimi, a władze Wałbrzycha i innych turystycznych atrakcji na Dolnym Śląsku cieszą się ze zwiększonego zainteresowania obiektami.

Czy niepozorne miejsce skrywa skarb?

Discovery Channel notatkę reklamującą swój film o skarbie zaczyna serią pytań: "Czy tzw. „Złoty Pociąg” naprawdę istnieje? Co znajduje się pod 65. kilometrem linii kolejowej Wałbrzych – Wrocław? W sierpniu 2015 roku cały świat wstrzymał oddech, kiedy dwóch anonimowych poszukiwaczy poinformowało media o niezwykłym znalezisku. Ich zdaniem, niepozorne miejsce w pobliżu torów kolejowych w Wałbrzychu, skrywa zaginiony pod koniec II wojny światowej pociąg pancerny."

Badania georadarem i potencjalna kwatera Hitlera

Przewodnikiem widzów śledztwie dotyczącym złotego pociągu będzie Łukasz Kazek – eksplorator, odkrywca i jeden z największych znawców tajemnic Dolnego Śląska. W filmie ma zostać pokazane jak towarzyszy on  odkrywcom skarbu: Piotrowi Koperowi i Andreasowi Richterowi w ich badaniach georadarem na 65. kilometrze. 

Widzom przedstawiony ma być również Zamek Książ, który być może miał zostać kolejną kwaterą Hitlera. Tam swoją relację zda Tadeusz Słowikowski – mężczyzna, który już przeszło dekadę temu szukał tajemniczego składu.
 
W produkcji poruszony ma być także temat wyników badań naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa w sprawie złotego pociągu. Pokazana będzie też wizyta w kopalni soli Merkers w Niemczech, gdzie pod koniec wojny naziści ukryli ogromne ilości złota.

Zobacz zwiastuny produkcji:

Wokół tzw. "złotego pociągu" krąży wiele legend. Już wkrótce postaramy się odpowiedzieć na trudne pytania związane z jego tajemniczym zniknięciem. Jednak póki co, chętnie poznamy Wasze opinie: czy ktoś z Was ma swoją tezę na ten temat..? Przy okazji przedstawiamy Wam pana Tadeusza Słowikowskiego, który na poszukiwanie "złotego pociągu" poświęcił ponad połowę swojego życia. Więcej: http://bit.ly/1UfDUI6

Opublikowany przez Discovery Channel Polska na 21 marca 2016
Kolejne ciekawe fakty w sprawie tajemniczego "złotego pociągu"...Program obejrzycie dzisiaj o 22:00. Więcej o programie: http://bit.ly/1UfDUI6

Opublikowany przez Discovery Channel Polska na 23 marca 2016
W rozwiązaniu zagadki "złotego pociągu" nieocenioną pomocą okazał się specjalistyczny sprzęt m.in. georadar. Już tłumaczymy na czym polega jego działanie :)Więcej o programie: http://bit.ly/1UfDUI6

Opublikowany przez Discovery Channel Polska na 24 marca 2016

Film "Na tropie Złotego Pociągu" w Discovery Channel dziś (czwartek) o godzinie 22.00. Później planowane są powtórki programu.

Czytaj także: Mężczyzna powiesił się na drzewie przy rondzie na Powstańców Śląskich. Zauważył go przechodzień